درگیری شدید علیرضا دبیر و پولادگر در وزارت ورزش/ بودجه کشتی صفر شد!

در یک جلسه بین رییس فدراسیون کشتی و معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش درگیری لفظی شدیدی ایجاد شد.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، سال گذشته بود که مجلس شورای اسلامی برای کمک به ورزش قهرمانی، بودجه مازادی بر بودجه وزارت ورزش برای چندین رشته مدال‌آور در نظر گرفت که کشتی با توجه به سبقه و افتخارات تاریخی‌اش از این بودجه بی‌نصیب نماند.

امروز (اول تیر ماه) که علیرضا دبیر برای بحث‌های مربوط به بودجه راهی وزارت ورزش شد، بعد از آنکه درباره ساخت و سازهای انجام شده در کشتی و مسابقات متعددی که این رشته در دو بخش آزاد و فرنگی نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان قهرمانی قاره و جهان در پیش دارد، خواستار افزایش بودجه کشتی شد، اما معاون وزیر ورزش با اعلام اینکه شما بودجه مجلس را دریافت کرده‌اید، گفت که بودجه‌ای به فدراسیون کشتی نمی‌دهد، فدراسیونی که بودجه‌اش در سال گذشته 39 میلیارد تومان بوده است!

در این نشست که علاوه بر محمد پولادگر معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش تعداد دیگری از معاونان وزیر از جمله سینا کلهر، رغبتی و … حضور داشتند، علیرضا دبیر بعد از آنکه چند بار در مورد وضعیت هزینه‌های کشتی توضیح می‌دهد، خطاب به پولادگر می‌گوید: «شما بیشتر ورزش قهرمانی و کشتی را می‌شناسی یا من که ورزش قهرمانی انجام داده‌ام؟» که معاون وزیر می‌گوید: «من».

دبیر در ادامه و در حالی که بین او و پولادگر درگیری لفظی شدیدی ایجاد شده بود می‌گوید: نمی‎گذارم برای کشتی تصمیم غیرکارشناسی بگیرید، وزارت ورزش همیشه در سر کشتی زده و من اجازه این را نمی‌دهم، باید حق کشتی را بدهید. کشتی ورزش اول ایران است و حقش بیشتر از این بودجه‌ای است که سال گذشته گرفته و حالا می‌خواهید همان بودجه را صفر کنید.

بیشتر بخوانید:

کشتی آزاد نوجوانان آسیا/صعود ۳ نماینده ایران به فینال
صعود مرادی و آذرشب به فینال کشتی فرنگی نوجوانان آسیا
حضور برادران گرایی در مراسم خداحافظی اسطوره کشتی آلمان

انتهای پیام/