شیوه جدید مسابقات جهانی به ضرر تیم ملی تنیس روی میز زنان است

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان با اشاره به حضور در مسابقات قهرمانی جهان که نخستین بار با شیوه جدید برگزار می‌شود، گفت: تغییرات اعمال شده کاملا به ضرر ماست.

حمیده ایرانمنش با بیان اینکه اردوی آماده سازی تیم ملی تنیس روی میز بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در حال پیگیری است، گفت: بعد از بازی‌های کشور‌های اسلامی به خاطر حضور ملی پوشان در لیگ باشگاهی عراق و پروتور چک مدتی تمرینات را تعطیل کردیم، اما از سه روز پیش اردو را از سر گرفتیم تا در فاصله زمانی باقی مانده تا مسابقات جهانی روند آماده سازی را دنبال کنیم.

وی با یادآوری اینکه تیم ملی تنیس روی میز ۴ مهر عازم محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در چین می‌شود به تغییر شیوه برگزاری رقابت‌ها اشاره کرد و ادامه داد: تا پیش از این رقابت‌ها به صورت دسته‌ای برگزار می‌شد. تنیس روی میز ایران هم در دسته سوم مسابقات جهانی حضور داشت، اما موفق به صعود به دسته دوم و در این دسته ماندگار شد. اما برای دوره جدید این دسته بندی تیم‌ها برداشته شد. شرکت کنندگان بر اساس سیدبندی قرعه کشی می‌شوند و دیدار‌های شان را به صورت دوره‌ای آغاز می‌کنند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان تصریح کرد: هنوز مشخص نیست که بعد از دیدار‌های دوره ای، رقابت تیم‌ها به چه صورت دنبال می‌شود، اما احتمالا حذفی خواهد بود. این شیوه جدید کار را برای تنیس روی میز بانوان ایران سخت‌تر می‌کند. با شرایط جدید ما به عنوان سید آخر مسابقات باید با تیم‌هایی رقابت کنیم که سید بالاتر از ما هستند در حالیکه پیش از این در دسته دوم با تیم‌هایی رقابت می‌کردیم که هم سطح خودمان بودند یا کمی بالاتر و پایین‌تر قرار داشتند.

ایرانمنش خاطرنشان کرد: محدودیت اعمال شده برای حضور تیم‌ها و اینکه هر تیمی نمی‌تواند در مسابقات شرکت داشته باشد هم گویای بالا رفتن سطح رویداد و سخت‌تر شدن آن است. در ادوار گذشته در هر دسته بیش از ۲۰ تیم با هم رقابت می‌کردند، اما حالا در مجموع ۳۱ تیم در مسابقات شرکت دارند.

وی ادامه داد: اگر در این میان تیم‌هایی مانند چین و ژاپن با ما همگروه شوند کار خیلی برای مان سخت خواهد شد. در واقع در این دوره مسابقات قهرمانی جهان با تیم‌های برابر رقابت نمی‌کنیم، اما با همه این‌ها خودمان را آماده می‌کنیم که با بهترین شرایط در مسابقات شرکت داشته باشیم. با انگیزه خوب می‌رویم تا نتیجه خوب بگیریم.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان درباره شرایط آمادگی ملی پوشان گفت: نسبتا خوب است. باید این را در نظر داشت که شرایط اقتصادی ما مناسب نیست به همین دلیل در خیلی از مسابقات که می‌تواند حکم آماده سازی برای مان داشته باشد، شرکت نمی‌کنیم. برای همین رقابت‌های قهرمانی جهان در واقع بازی‌های کشور‌های اسلامی مهمترین و بزرگ‌ترین تدارکات مان محسوب می‌شود. از این پس با روزی دو جلسه تمرین و بدون اعزام برون مرزی دیگر باید برای مسابقات جهانی آماده شویم.

وی با یادآوری مدال طلا تیمی و نقره انفرادی که ملی پوشان تنیس روی میز بانوان در بازی‌های کشور‌های اسلامی کسب کردند، تاکید کرد: همین نتیجه و عملکردی که بازیکنان در قونیه داشتند انگیزه و امیدمان را برای مسابقات جهانی بیشتر کرده است. در قونیه ملی پوشان به خصوص در رقابت با ترکیه که رنکینگ تیمی و انفرادی بازیکنانش از ایران بالاتر بود خیلی خوب کار کردند.

ایرانمنش با یادآوری اینکه این دوره مسابقات قهرمانی جهان در بخش تیمی برگزار می‌شود و ندا شهسواری، مهشید اشتری، پریناز حاجیلو، شیما صفایی و الینا رحیمی هم ترکیب تیم اعزامی هستند، گفت: بعد از قرعه کشی مسابقات و مشخص شدن حریفان در مورد ترکیب اصلی و سه نفره تیم برای هر دیدار تصمیم گیری می‌شود.

منبع خبرگزاری صداو سیما

انتهای پیام/