آیا سرمربی تیم ملی جودو رفتنی است؟

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، طی یکی دو روز گذشته اختلاف مسئولان فدراسیون جودو به صحنه رسانه ها کشیده شد. مخالفت عمادی با سفر جودوکاران به ازبکستان جهت شرکت در یک اردوی مشترک سرآغاز این اختلافات بود. برکناری شاطرزاده و آوردن ایوب رستمی آتش زیر خاکستر را شعله ور کرد تا رودکی به این اقدامات واکنش نشان دهد.  

خبرهای غیررسمی حاکی از آن است که مخالفت های مدیر تیم های ملی با اقدامات سرپرست فدراسیون، باعث برکناری دو مربی تیم ملی توسط رودکی شد و این موضوع واکنش عمادی را در پی داشت. عمادی نیز قصد دارد در ادامه اقدامات خود تغییراتی در راس تیم های ملی بزرگسالان و جوانان انجام دهد.

گفته می شود وی در نظر دارد «آندری شکوربابین» مربی ازبکستانی را به عنوان جایگزین منصوری معرفی کرد. مربی که به زودی قراردادش به پایان خواهد رسید و اگر پرداخت کمک هزینه ۵۰۰۰ دلاری فدراسیون قطع شود، باید به کشور خود بازگردد. 

عمادی با سفرهایی که سودی برای جودو ایران ندارد مخالف است و همین موضوع مورد مناقشه طرفین در فدراسیون جودوست. سرپرست فدراسیون جودو این روزها سرگرم بازسازی سالن فدراسیون جودو در مجموعه شهید کبکانیان است.

یکی از نزدیکان فدراسیون عنوان کرد که بحث تغییرات منتفی است و با بازگشت درخشان از سفر خارجی، در جلسه ای سوء تفاهم بوجود آمده بین رودکی و عمادی رفع خواهد شد و اگر قرار باشد تغییراتی صورت گیرد، این موضوع باید در کمیته تخصصی مطرح و تصویب شود. 

نکته پایانی اینکه وزارت ورزش نیز با اطلاع از حواشی اخیر جودو در نظر دارد به زودی مجمع انتخاباتی این فدراسیون را برای پایان دادن به مسائل فوق برگزار کند. 

منبع: مهر