ابطال انتخابات یک هیات وزنه برداری دیگر؛ این بار خراسان شمالی


به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری خراسان شمالی باطل اعلام شد و قرار است دوباره پروسه ثبت نام از کاندیداها و برگزاری انتخابات انجام شود.

مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری خراسان شمالی 26 اردیبهشت 97 برگزار و حسین محراب به عنوان رییس این هیات انتخاب شد اما پس از گذشت چند ماه، انتخابات این هیات باطل اعلام شد و قرار است دوباره برای ثبت نام کاندیداها فراخوان داده شود.

 محمد بروحی معاون اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان شمالی در مورد علت ابطال انتخابات هیات وزنه برداری بیان کرد: چند ماه پیش مجمع انتخاباتی برگزار شد اما یک نفر از دوستان عضو رای دهنده که نماینده مربیان بود، به نشانه اعتراض در مجمع شرکت نکرد و بعد هم نسبت به انتخابات به وزارت ورزش و فدراسیون شکایت شد که بازرسی وزارت ورزش ورود کرد. از این رو از ما درباره چگونگی برگزاری مجمع سوال کردند که ما هم پاسخ دادیم.  چون استان ما کوچک است، سه ، چهار روز بیشتر فرصت اطلاع رسانی برگزاری مجمع را نداشتیم اما اعلام کردند قانون مجمع این است که باید 10 روز قبل، اطلاع رسانی انجام می شد و این مجمع به این دلیل  و شکایتی که شده وجاهت ندارد و باید دوباره فراخوان برای ثبت نام بزنیم تا عدالت رعایت شود.

او ادامه داد:  در جلسه معاونان اداره کل ورزش و جوانان استانها با آقایان داورزنی و اسبقیان، گلایه ای هم از فدراسیون وزنه برداری و آقای مرادی داشتند و گفتند انتخابات را سریع تر برگزار کنیم که ما هم همین کار را داریم انجام می دهیم و شنبه  فراخوان آن را در روزنامه های سراسری منتشر می کنیم.

بروحی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود کاندیدای ریاست مشکل مدرک تحصیلی داشته و آیا چنین چیزی بوده است یا خیر، تصریح کرد: نه کاندیداها اصلا مشکلی نداشتند فقط ایرادی که به ما گرفتند این بود که باید 10 روز قبل از مجمع اطلاع رسانی می کردیم.

به این ترتیب تعداد هیات های وزنه برداری بدون رییس در حال حاضر به عدد 9 رسیده است چرا که سه هیات، انتخاباتشان باطل شده است و شش هیات هم بدون رییس هستند و انتخاباتشان هنوز برگزار نشده است.

منبع: ایسنا