اتفاقی که از چشم‌ها دور ماند: کاپیتانی پورعلی‌گنجی در یوپن

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مرتضی پورعلی‌گنجی، بعد از چند هفته آسیب‌دیدگی به ترکیب یوپن برگشت و در چند بازی از لیگ بلژیک برای این تیم بازی کرد. در این چند بازی اتفاق‌هایی رخ داد که هرگز در رسانه‌های ایرانی مورد توجه قرار نگرفت. مرتضی پورعلی‌گنجی که یکی از بازیکنان کلیدی یوپن در فصل جاری محسوب می‌شود، در یکی از این بازی‌ها و با تصمیم کلود ماکله‌له، بازوبند کاپیتانی یوپن را بر بازو بست و وظیفه هدایت بازیکنان این تیم بلژیکی در زمین را بر عهده گرفت.

پورعلی‌گنجی تنها یک نیم‌فصل است که به عضویت یوپن در آمده و بستن بازوبند کاپیتانی این تیم، یعنی ماکله‌له اعتقاد ویژه‌ای به مدافع ایرانی تیمش دارد. مرتضی پورعلی‌گنجی این فصل و بعد از چند سال بازی برای السد، از لیگ ستارگان جدا شد تا پیراهن یوپن در ژوپیلرلیگ را بر تن کند. کاپیتانی در یک باشگاه اروپایی، وقتی برای پورعلی‌گنجی بیشتر به چشم می‌آید که بدانیم او تنها 6 بار در ترکیب یوپن حضور داشته و روی هم 528 دقیقه در زمین بوده.

پیشتر مهدی مهدوی‌کیا را در هامبورگ آلمان به یاد داریم که هر از چند گاهی بازوبند کاپیتانی را بر بازو می‌بست و جلوتر از سایر بازیکنان این تیم وارد زمین می‌شد. یا جواد نکونام که او هم مدتی کاپیتان دوم اوساسونا بود و در لالیگا یکی از باتجربه‌ترین و قدیمی‌ترین بازیکن این تیم اسپانیایی محسوب می‌شد. پورعلی‌گنحی حالا قدم در راه این بزرگان گذاشته و در یوپن، بازوبند کاپیتانی را بر بازو می‌بندد.

یوپن بازیکنان باتجربه‌ای نظیر مولینای اسپانیایی و میلیسویچ بوسنیایی را در اختیار دارد اما بازوبند کاپیتانی در یکی دو بازی به مرتضی پورعلی‌گنجی رسیده و مدافع 26 ساله ایرانی با پیراهن شماره 26 ، سایر بازیکنان را رهبری کرده است. پورعلی‌گنجی که این فصل و در 6 بازی، 2 گل هم برای یوپن مقابل کورتریک و رویال‌موسکرون به ثمر رسانده، یکی از امیدهای اصلی ایران برای فتح جام ملت‌های آسیا است.

منبع: ایران ورزشی