اولین دورهمی بانوان اتومبیلرانی و موتورسواری برگزار می‌شود

نائب رییس بانوان هیات اتومبیلرانی و موتورسواری استان یزد از آغاز به کار بخش بانوان این هیات خبر داد و گفت: متاسفانه هر چند مجوزها در این مورد به ظاهر صادر شده اما حتی برای بخش آقایان این هیات نیز تبلیغات جامعی صورت نمی‌گیرد.

به گزارش شبکه لحظه:

رویا فیاض با اشاره به شروع فعالیت بخش بانوان هیات اتومیبلرانی و موتورسواری در یزد، اظهار کرد: در همین راستا نیز اولین دورهمی بانوان متقاضی و علاقمند به این ورزش به منظور معرفی این رشته به همراه اجرای حرکات نمایشی در محل پیست موتورسواری یزد واقع در پشت پارک کوهستان از ساعت 10 تا 12 روز جمعه 9 آذرماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه هر چند مجوز فعالیت بانوان در این ورزش به ظاهر صادر شده اما حتی برای بخش آقایان نیز تبلیغات گسترده و جامعی صورت نمی‌گیرد و از این رو، اطلاعات و آشنایی مردم در زمینه این رشته‌ی ورزشی بسیار ناچیز و محدود است.

فیاض، نیاز به افزایش تقاضا را لازمه‌ی توسعه و گسترش این رشته‌ی ورزشی در یزد عنوان کرد و گفت: در صورتی که متقاضیان این ورزش رشد یابد می‌توان از مسئولان نیز انتظار ایجاد پیست و زیرساخت‌های ضروری برای این رشته را داشت و قطعاً رفع مشکلات بانوان نیز مورد توجه آنان قرار خواهد گرفت لذا باید به صورت گسترده و جدی‌تری تبلیغات به ویژه تبلیغات شهری در مورد این ورزش انجام شود.

وی با بیان این که ورزش اتومیبلرانی و موتورسواری به افزایش و ارتقای سطح رانندگی بانوان منجر خواهد شد، تصریح کرد: برنامه‌هایی مانند برگزاری مسابقات در رده‌ها و سطوح مختلف برای بانوان همچون بخش آقایان، مدنظر هیات قرار دارد ولی اجرای تمامی این برنامه‌ها، افزایش تقاضای بانوان را می‌طلبد.

فیاض با اشاره به این که متقاضی ورزش اتومبیلرانی و موتورسواری در یزد بالاست، گفت: خوشبختانه علاقه بانوان یزدی به یادگیری، حرکات نمایشی و حتی مسابقات اتومبیلرانی و موتورسواری تاکنون بالا بوده اما فرهنگ یزد به گونه‌ای است که باید جامعه این بانوان ورزشکار را بپذیرد.

این مسئول استفاده از پتانسیل کویر را نیز یکی از دیگر برنامه‌های این هیات خواند و گفت: بانوان علاقمند به سافاری نیز می‌توانند در این زمینه تحت نظر مربیان هیات فعالیت کنند و هیات نیز بسیار مشتاق هرگونه بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان همراستا با توسعه اقتصادی و گردشگری استان است.

منبع:خبرگزاری ایسنا