اوکتاویو : حس می کنم با یک پشتیبانی بزرگ از تیم ملی فوتبال ساحلی مواجه شده ایم

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از سایت رسمی فدراسیون: مارکو اوکتاویو سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی درگفتگو با سایت رسمی فدراسیون درخصوص شرایط حاکم بر تیم ملی فوتبال ساحلی و برنامه های پیش روی این تیم به نکاتی اشاره کرد.
   حس می کنم با یک پشتیبانی بزرگ از تیم ملی فوتبال ساحلی مواجه شده ایم
نشست خوب و بسیار مثبتی صبح امروز با ساکت و شهریاری داشتیم. حس کردم که با یک پشتیبانی بسیار بزرگ از تیم ملی فوتبال ساحلی مواجه شده ایم . این پشتیبانی باعث می شود تا برنامه هایی که برای آماده سازی تیم ملی تا جام جهانی داریم با برگزاری یک کمپ در برزیل و بدون اینکه مجبور به تغییر برنامه هایمان شویم ، محقق شود.
*جوانگرایی پر ریسک و البته آینده داری را در پیش گرفته ایم
اینکه اردوی تدارکاتی در کشور پرتغال در مسیر آماده سازی برای مسابقات جام بین قاره ای قطعی شده و امکان برگزاری آن را داریم یک نکته بسیار مثبت است. در تیم ملی فوتبال ساحلی یک جوانگرایی را آغاز کرده ایم که اکنون زمان استفاده از برترین ها در مسابقات بین المللی است. در واقع در اردوی پرتغال جوان هایی در تیم ملی حضور خواهند داشت که تجربه بازی های بین المللی را ندارند و با این کار فرصت بسیار خوبی را برایشان ایجاد می کنیم تا در شرایط تمرینی بین المللی و بازی های دوستانه چالش انگیز حضور پیدا کنند. در این اردو می توانیم بازیکنان را با سبک بازیکنان اروپایی و به خصوص پرتغالی و برزیلی آشنا کنیم تا به خصوص جوان ها تجربه خیلی خوبی برای مسابقات جام بین قاره ای بدست آورند. البته که می دانیم جوانگرایی همیشه پر ریسک و البته آینده است.
*دستاوردی مهم تر از رنکینگ جهانی را برای ایران به دست آوردیم
به طور کلی رنکینگ جهانی برای ما مهم است اما می دانیم که ما در این زمینه متضرر شده ایم و شرایط به سود ما نیست. چون تقویم مسابقاتی آسیا از تقویم اروپا بسیار کوچک تر است و این باعث می شود تا تعداد حضور در مسابقات برای تیم های آسیایی و اروپایی یکسان نباشد و درنتیجه کسب امتیازات در شرایط برابر نیست. ازنظرم مهم تر از رنکینگ جهانی ، جایگاه واقعی ایران در سطح جهان است که باعث شده ایران را بعنوان یک تیم بسیار بزرگ بشناسند.
 * آرزوی همیشگی ما کسب قهرمانی است
می دانم که توقع مردم از فوتبال ساحلی بسیار بالا رفته است. دلیل این موضوع هم افتخارآفرینی های متعددی است که رقم خورده و به نوعی این توقع را ایجاد کرده است. آرزوی ما این است که همیشه قهرمان باشیم اما هربازی و هر تورنمنت شرایط ویژه خود را دارد. خیلی سخت و پر انگیزه به کارمان ادامه می دهیم تا یک تیم قابل رقابت برای هر مسابقه بسازیم تا رو در روی تیم های قدرتمند جهان تیمی کاملا رقابت پذیر باشد.
*ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی جنگنده خواهد بود
بدون تردید رقابتهای قهرمانی آسیا (انتخابی جام جهانی) مسابقات بسیار سختی خواهد بود. درحال حاضر ایران ، ژاپن و امارات هرکدام دو عنوان قهرمانی را در اندوخته خود دارند اما من به این تیم ها دو یا سه تیم دیگر را اضافه می کنم. لبنان ، عمان و بحرین دیگر تیم های قدرتمند آسیا هستند و از آنها نیابد غافل شد. بی شک ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی می جنگد تا مجوز حضور در جام جهانی را کسب کند و تلاش می کنیم تا قهرمان شویم. قهرمانی ، نه تنها برای رسیدن به بیشترین تعداد قهرمانی یک تیم در قاره ، بلکه از نظر تاثیر آن روی قرعه کشی جام جهانی بعنوان تیم اول آسیا مهم تر است.