بیانیه فدراسیون کشتی در مورد اعزام تیم های ملی به رقابت های جهانی

فدراسیون کشتی در بیانیه ی اعلام کرد که  اگر  بانک مرکزی  ارزثانویه پرداخت کند، تمامی کشتی گیران راهی رقابت های جهانی مجارستان می شوند.
به گزارش شبکه لحظه و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، بیانیه ی فدراسیون کشتی در این زمینه به شرح زیر است:
کشتی گیران آزادکار و فرنگی کار ما در چند ماه گذشته، همه عمر خود را صرف تمرینات سنگین، زجرآور  و‌ زندگی اردویی کرده اند. ماه هاست که مثل یک “جنگجو” ‌ زندگی کرده و برای مبارزات بزرگ آماده شده اند. روحیه “خواستن” و “جنگندگی” در تک تک آنها وجود دارد. شاید بعضی از آنها جوان باشند، اما با غیرتند. “غیرت” خیلی وقت ها کوچکترها را از بزرگترها نیز، “بزرگتر”می کند.
هیچ چیز برای این قهرمانان جوان، سخت تر از این نخواهد بود که پس از مدت ها رنج و زحمت و گذشتن از ارزیابی های فنی و امتحانات مختلف،  و بالاخره تشخیص اینکه شایستگی حضور در مسابقات جهانی را به عنوان بهترین فرد در وزن خودشان دارند، از رسیدن به این هدف بزرگ محروم شوند. آنهم به دلیل محدودیت های مالی و عدم تخصیص ارز مبادله‌ای…
این زجر و ناراحتی برای مربیان سازنده باشگاهی و مربیان تیم های ملی که در این مدت با همه وجود برای این قهرمانان زحمت کشیده اند نیز کمتر از ناراحتی ملی پوشان نیست.
در این شرایط در حالی تاکنون ارز ثانویه به فدراسیون پرداخت نشده است، اگر بانک مرکزی در فرصت کوتاه باقی مانده تا رقابت های جهانی ارز ثانویه را تخصیص بدهد، حتی اگر بدلیل محدودیت های مالی، داوران، تیم پزشکی و کادر مربیان نیز اعزام نشوند و یا ناقص اعزام شوند، کشتی گیران همگی اعزام خواهند شد.خواست مردم نیز، چیزی جز این نیست….
رقابت های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان روزهای 28 مهرماه تا 3 آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.