بی‌برنامگی در والیبال؛ همه‌چیز روی هوا

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، ایگور کولاکوویچ، سرمربی مونته‌نگرویی تیم ملی والیبال ایران که به همراه پسرش در تهران حضور داشت پس از یک هفته‌ تهران را ترک کرد. کولاکوویچ در این مدت مذاکراتی را با مسئولان فدراسیون والیبال انجام داد، در نشست خبری حاضر شد و دیدار تیم‌های پیکان و سایپا را با حضور در خانه والیبال تهران تماشا کرد.

بعد از اینکه سرمربی تیم ملی، ایران را ترک کرد، برخی‌ها با انتقاد از این موضوع اعلام کردند کولاکوویچ علاقه‌ای به دیدن بازی‌های لیگ ندارد و ترجیح می‌دهد که در کشورش به امورات شخصی‌اش برسد، اما واقعیت چیز دیگری بود. ویزایی که فدراسیون والیبال برای ایگور کولاکوویچ گرفته بود، 7 روزه بود و بعد از اتمام این دوران سرمربی تیم ملی بالاجبار تهران را ترک کرد.

نکته جالب‌تر اینکه خیلی‌ها اعتقاد دارند ایگور باید زودتر به ایران برگردد و رقابت‌های لیگ برتر را که به مراحل حساس نزدیک می‌شود را از نزدیک نظاره‌گر باشد. حتی کولاکوویچ چندی پیش در مورد ترک ایران اظهار داشت: من برای انجام یک سری کارهای شخصی به بلگراد برگشتم، اما مدت زیادی در اینجا نخواهم بود. طبق برنامه‌ریزی روز شنبه 29 دی ماه به تهران سفر خواهم کرد تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای تیم ملی والیبال ایران داشته باشیم.

حالا بیش از یک هفته از تاریخی که ایگور اعلام کرده، گذشته است و او هنوز به ایران نیامده است. ظاهراً همه چیز در فدراسیون والیبال روی هواست؛ چراکه گفته می‌شود ایگور علاقه دارد تا زودتر به ایران بیاید، اما فدراسیون در اخذ ویزا برای وی کوتاهی کرده است. به نظر می‌رسد داوری به عنوان سرپرست فدراسیون چندان در جریان موضوعات قرار ندارد و از طرفی تیم ملی هم سرپرست ندارد تا این امور را پیگیری کند.

جای خالی خوش‌خبر به عنوان سرپرست در تیم ملی به شدت محسوس و تمام برنامه‌های تیم ملی مبهم است. از طرفی بازیکنان لیگ برتر و لژیونرها باید برای دریافت ویزای آمریکا هم اقداماتی انجام دهند که متاسفانه فدراسیون هنوز در این خصوص هم قدمی برنداشته است. به شرایط کنونی به نظر می‌رسد والیبال درحال از دست دادن زمان است آن هم در شرایطی که سال حساسی پیش‌رو دارد. خانواده والیبال امیدوارند تا تکلیف رئیس و دبیر فدراسیون زودتر مشخص شود تا برنامه‌ها به صورت منظم‌تری اجرا شود. همچنین اعضای والیبال منتظر هستند تا زودتر تکلیف سرپرست تیم ملی و جایگزین خوش‌خبر مشخص شود، چراکه در غیر اینصورت امکان دارد در سال آینده شاهد گاف‌های عجیبی در جریان رقابت‌های تیم ملی باشیم.

منبع: فارس