تابش: داوری‌های پرسپولیس برای ما بود 15 امتیاز جلوتر بودیم!

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مسعود تابش مدیرعامل سپاهان در گفت و گویی در مورد شرایط بازی با پرسپولیس و بحث هایی که بابت قضاوت های این تیم صورت گرفته صحبت های زیر را مطرح کرد:

 ابتدا از وضعیت سپاهان بگویید؟

تیم ما شرایط خوبی دارد و بچه ها بدون حاشیه تمرینات خود را پشت سر می گذارند. مدیریت و کادرفنی هم تلاش می کنند. ما هم در حد بضاعت خودمان نمی گذاریم تیم به مشکلی برخورد.

 بین سپاهان و پرسپولیس به نظر می رسد جدالی در گرفته است؟

نه جدالی هست و نه دعوایی با کسی داریم. این بازی هم 3 امتیاز دارد. طبیعی است که پرسپولیس از رقبای اصلی ما به شمار می رود و حساسیت این بازی بالاست. پرسپولیس هم تیم خوبی است و امیدواریم که روز یکشنبه بازی جوانمردانه و خوبی از هر دو تیم ببینیم. هواداران دو تیم هم خویشتنداری کنند.

 فعلا که در فضای مجازی بین هواداران دو تیم اوضاع خیلی خویشتندارانه پیش نمی رود.

متاسفانه نباید این طور باشد. کاش اصلا این فضای مجازی به وجود نمی آمد. ما به جای استفاده بهینه از فضای مجازی از نکات منفی آن استفاده می کنیم. هواداران ایرانی حتی به خارجی ها هم رحم نمی کنند. استفاده از فضای مجازی باید اصلاح شود. ما ایرانی ها همیشه به فرهنگ و ادب زبانزد بودیم. باعث تاسف است که اکنون این شرایط به وجود آمده است. به نظر من لیگ امسال اصلا تیم ضعیف ندارد و همه رقابت ها سخت است. هواداران به جای لذت بردن از این رقابت ها به سمتی می روند که نه خودشان لذت ببرند نه دیگران. امیدوارم روز یکشنبه شرایط در ورزشگاه مثبت باشد.

 چرا طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان برای بازی با پرسپولیس آماده نشد؟

حدود  80 درصد از مقاوم سازی طبقه دوم انجام شده است اما شرکت توسعه و تجهیز برای جلوگیری از بروز هر گونه اتفاق ناگوار مخالفت کرد که برای بازی روز یکشنبه که قطعا با استقبال زیادی روبرو می شود از طبقه دوم استفاده شود. ما برای همین بازی نواقص دیگری را برطرف کردیم تا هواداران راحت تر باشند. البته هنوز هم ورزشگاه تحویل باشگاه سپاهان نیست اما با این حال ما هزینه هایی را انجام داده ایم که این هزینه ها به حساب هم نمی آیند.

به هر حال می گویند این هزینه ها در فاکتور به شمار نمی رود. باشگاه سپاهان به خاطر رعایت حال هواداران مجبور شده یکسری هزینه ها را خودش کند تا مردم بیشتری به ورزشگاه بیایند. البته مهندس کریمی مسئول شرکت توسعه و تجهیز خودش اصفهانی و از مدیران مقتدر است و امیدوار هستیم همان طور که نواقص ورزشگاه آزادی را ظرف 15 روز برطرف کردند، نواقص ورزشگاه نقش جهان هم برطرف کنند. این ورزشگاه هم می تواند ملی باشد و هم تیم های ملی از آن بهره ببرند و هم مردم اصفهان.

 

 هفته گذشته هم در راستای ناراحتی سعید آذری مدیرعامل ذوب آهن از صداوسیما جلسه ای باصداوسیمای اصفهان داشتید. 

البته ما می خواستیم دو سه هفته قبل تر این نشست را برگزار کنیم که موفق نشده بودیم. در این جلسه مسئولان صدا و سیمای مرکز اصفهان می گفتند که ما مقصر اتفاق رخ داده نیستم و از بابت رفتاری که آنها شده بود ناراحت بودند. به هرحال صحبت های زیادی برای تعامل بین طرفین شد. من البته به باشگاه ذوب آهن و سعید آذری حق می دهم. اگر در کنار نام سپاهان هم اسم ایران درج نمی شد ما هم ناراحت می شدیم. در هر صورت در این نشست ما هم گلایه های خود را صداوسیما کردیم و آنها هم حرفهایشان را زدند.

 داور بازی سپاهان و پرسپولیس هم فغانی شد تا حرف و حدیث ها کمتر شود.

برای بازی های بزرگ استفاده از داوران خوب یک نکته حیاتی است. البته معتقدم عوامل دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس از جمله خودم به عنوان مدیرعامل باشگاه باید در انجام مصاحبه های خود رعایت کنیم و نباید با زیر سوال بردن داوری یک تیم مثل برخی دوستان که به ناحق عنوان کرده بودند داوری ها برای سپاهان خوب سوت زده اند، باعث تنش شویم.

 منظور شما حتما به برانکو هست. البته خیلی ها هم معتقد هستند که سرمربی پرسپولیس با این حرف از تاکتیک هجمه به کمیته داوران استفاده کرده تا روز یکشنبه داوری به سمت و سویی نرود.

آیا همین تاکتیک باعث تنش بیشتر نمی شود؟ او با این حرفش کار داور را سخت تر نمی کند؟ ما عوامل تیم ها باید کار را برای داور راحت کنیم. با بررسی های داوری در هفته های گذشته تا همین جا پرسپولیس با اشتباهات سهوی داوران 5 امتیاز به حسابش واریز شده است. در یکی از بازی ها خطای پنالتی این تیم گرفته نمی شود و همان بازیکنی که خطای پنالتی کرده دقیقه 93 گل سه امتیازی برای آنها می زند. اما داوری ها در خیلی از بازی ها به ضرر ما بوده است. ما با سند و مدرک حرف می زنیم. آقای برانکو در مصاحبه اش گفته اگر داوری های سپاهان برای پرسپولیس می شد قهرمان می شدیم اما من هم می گویم اگر داوری هایی که برای پرسپولیس می شود برای سپاهان شده بود 15 امتیاز جلوتر از امتیاز فعلی خود بودیم.

 

منبع : فارس