تاریخ‌نگاری روز |14 سال درخشان و ثبت 400 گل از مسی!

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه لحظه؛ یکشنبه‌ای که گذشت، روزی بود که تمامی هوادارن بارسلونا منتظر گلزنی مسی بودند. بارسا در نوکمپ به مصاف ایبار رفت و در نهایت در دقیقه ۵۳ فوق ستاره آرژانتینی دومین گل بارسا و گل شماره ۴۰۰ خود در لالیگا را در ۴۳۵ امین بازی خود را به ثمر رساند و رکورد جدیدی را در این تیم ثبت کرد.

مسی اولین بازیکن تاریخ لالیگاست که به این رکورد دست یافته است. بازیکن آرژانتینی در مجموع ۶۵۹ بازی رسمی باری بارسا داشته و به ۵۷۶ گل دست یافته است. پس از مسی، رونالدو با ۳۱۱ بار گلزنی در لالیگا قرار دارد و زارا، مهاجم دهه ۴۰ و ۵۰ بیلبائو نیز با ۲۵۱ گل در رتبه سوم است.

مهاجم بارسلونا برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ برای تیم کاتالانی مقابل آلباسته گلزنی کرد و ۱۴ سال درخشانی را در این تیم سپری کرده است. به همین منظور در این گزارش به مرور ۳ گل برتر این بازیکن از دیدگاه سایت گل می‌پردازیم.

مروری بر بهترین گل‌های مسی در لالیگا


ختافه | لالیگا | ۱۹ آپریل ۲۰۰۷

مسی صدها گل برای انتخاب برترین‌ها دارد، اما گلزنی او مقابل ختافه در لالیگا در سال ۲۰۰۷ از نظر اکثر منتقدان فوتبال بهترین و برجسته‌ترین گل او به شمار می‌آید. وی با این گل، خود را به عنوان یک تهدید دائمی در فوتبال جهان و اروپا معرفی کرد. مسی با یک حرکت تهاجمی از ۵ مدافع ختافه گذشته و با زیرکی تمام دروازه‌بان را به مسیر اشتباهی منحرف می‌کند و تاریخی‌ترین گل خود را به ثمر می‌رساند.

مروری بر بهترین گل‌های مسی در لالیگا

والنسیا | لالیگا | ۱۴ مارچ ۲۰۱۰

اولین گل به یادماندنی مسی در این بازی طوری به نظر می‌رسید که گویی صحنه ای از یک انیمیشن یا یک کارتون است. مهاجم بارسا با تمام قوا به سمت جلو حرکت می‌کرد و با یک تکنیک زیگزاگی از سد مدافعان گذشت و توپ را از میان پای دروازه‌بان وارد دروازه حریف کرد. این دومین گل و به یاد ماندنی ترین گلزنی خود در برابر والنسیا بود که در یک تلاش فردی و هتریک ۳-۰ به پایان رسید.

مروری بر بهترین گل‌های مسی در لالیگا

رئال مادرید | لالیگا | ۲۳ آپریل ۲۰۱۷

الکلاسیکو ۲۰۱۷ یکی از رویایی‌ترین تقابل رئال مادرید و بارسلونا برای کاتالانی‌ها به حساب می‌آید. در این بازی که اکثرا منتظر به پایان رسیدن نتیجه ۲-۲ بودند، سرگی روبرتو با یک پاس کات بک توپ را به مسی رساند و ستاره آرژانتینی به زیبایی تمام گل سوم را به نام خود ثبت کرد. این ۵۰۰ امین گل لیونل مسی در بارسلونا بود.