تحلیلگر ژاپنی: تیم ملی ایران بی‌نظیر است

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، تیم ملی فوتبال ایران ساعت ۱۷:۳۰ روز دوشنبه هفته جاری دیدار نیمه نهایی جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا را مقابل ژاپن برگزار می کند. بازی حساس و مهمی که کارشناسان حاضر در امارات، عنوان بازی بزرگ جام را برایش در نظر گرفته اند.

«آی موری» کارشناس و مجری ورزشی شبکه تلویزیونی NHK ژاپن در خصوص تقابل ایران و ژاپن گفت: مردم ایران و ژاپن در این بازی رویای مشترکی دارند. همانطور که ایرانی ها می خواهند به جام برسند ژاپنی ها هم می خواهند تا به قهرمانی برسند. پس فکر می کنم دعاهای مشترکی در بازی دوشنبه شب برای موفقیت دو تیم وجود داشته باشد.

تحلیل گر فوتبال در کشور ژاپن افزود: ژاپن تیمی تاکتیکی است و خوشحالیم بازیکنان فعلی همراه با سرمربی به فکر موفقیت هستند. پس از بازی های خوبی که تیم ملی ژاپن در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انجام داد بسیاری از کارشناسان ژاپن را شانس اول قهرمانی در آسیا دانستند. اما فکر می کنم آنها بازی های ایران را به خوبی ندیده اند! ایران در حال حاضر بی‌نظیر است.

وی تصریح کرد: ژاپن بدون شک به قوی ترین تیم فعلی در آسیا برخورد کرده است. ایران تیمی یکدست است که می تواند به فینال برسد. من فکر می کنم جذاب ترین بازی جام را شاهد باشیم تا بار دیگر فوتبال آسیا به داشتن چنین فوتبالی مغرور شود.

موری در پایان ضمن خودداری از پیش بینی نتیجه بازی خاطرنشان کرد: مطمئنم سخت ترین نود دقیقه فوتبالی برای هوادران خواهد بود. دیداری که هر لحظه از آن می تواند نتیجه را تغییر دهد. ژاپن کار سختی برای گل زدن به ایران دارد و باید با برنامه بازی کند.

منبع: مهر