سلام قطر به نیمه نهایی جام ملت های آسیا

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های فوتبال  آسیا از ساعت 16و 30 دقیقه در ورزشگاه شیخ‌زاید ابوظبی برگزار و با نتیجه 1-0 به سود قطر به اتمام رسید.

شرح گل


کره جنوبی صفر – قطر 1 (دقیقه 79: عبدالعزیز حاتم): پاس اکرم عفیف را عبدالعزیز حاتم بدون مکث، از فاصله 30 متری با شوت پای چپ ناگهانی زد تا توپ به گوشه دروازه کره برود و بعد از تلاش بی‌نتیجه سئونگ یو که شیرجه زمینی زده بود، گل اول قطر به زیباترین شکل به ثمر برسد.


لحظات حساس


دقیقه 6: ارسال بلند هئونگ مین از روی ضربه آزاد میانه زمین را مین جائه با ضربه سر برای هوانگ اوی‌جو فرستاد که مهاجم نوک کره نتوانست از این فرصت بهره ببرد تا توپ با عبور از مقابل او به بیرون برود.

دقیقه 17: شوت وو یونگ از میانه زمین بی‌دقت بود و از بالای دروازه قطر راهی اوت شد.

دقیقه 32: شوت فنی اکرم عفیف از پشت محوطه جریمه را سئونگ یو در اختیار گرفت.

دقیقه 35: بعد از دفع ضربه آزاد هئونگ مین توسط بوعلام خوخی، هوانگ این بئوم پشت محوطه جریمه قطر صاحب توپ شد که شوت او با فاصله کمی از بالای دروازه قطر به اوت رفت.

دقیقه 37: پدرو کوریا نفوذ خطرناکی از سمت راست محوطه جریمه چین داشت که پاس کات‌بک او به مقابل محوطه 6 قدم را جو سه جونگ زودتر از رسیدن توپ به عبدالعزیز حاتم دفع کرد تا خطری دروازه کره را تهدید نکند و برخوردی بین این دو بازیکن صورت بگیرد.

دقیقه 39: شوت روی پای جو سه جونگ از پشت محوطه جریمه با فاصله زیادی از دروازه قطر راهی اوت شد.

دقیقه 49: ضد حمله سریع کره خطرناک بود که شوت پشت محوطه هوانگ اوی‌جو را سعد الشیب برگشت داد.

دقیقه 51: شوت محکم بوعلام خوخی از روی ضربه ایستگاهی بی‌دقت بود و با فاصله زیادی از دروازه کره به بیرون رفت.

دقیقه 54: سعد الشیب با دفع توپ اجازه نداد ضربه ایستگاهی سون از جناح راست تبدیل به گل شود.
دقیقه 55: ضربه آزاد سون هئونگ مین از سمت چپ زمین را سعد الشیب برگشت داد.

دقیقه 57: واکنش ناقص سعد الشیب روی توپ ارسالی چونگ یونگ نزدیک بود کار دست قطر بدهد که شوت وو یونگ از مقابل دروازه خالی به بیرون زده شد.

دقیقه 60: شوت زمینی المعز علی از پشت محوطه جریمه را سئونگ یو جمع کرد.

دقیقه 61: یک واکنش ناقص دیگر از سعد الشیب روی سانتر از جناح چپ زمین خطرساز شد که مدافعان قطر توپ را دور کردند.
دقیقه 62: عبدالکریم العلی شوت نه چندان خوبی به توپ زد تا توپ راهی به دروازه کره پیدا نکند.

دقیقه 72: هیونگ مین بعد از جای گذاشتن دو مدافع قطری در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت، اما شوت پای چپ او، سعد الشیب را برای جمع کردن توپ به دردسر نیانداخت.

دقیقه 76: در ضربه آزاد اعلام شده به سود کره جنوبی، هئونگ مین از روی توپ پرید تا کیم جین سو شوت‌زنی کند، اما ضربه او با بدشانسی به تیرک عمودی دروازه قطر برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 80: ارسال کوتاه لی یانگ را هوانگ اوی‌جو با بغل پا وارد دروازه قطر کرد، اما پیش از آن کمک داور اول آفساید مهاجم کره را گرفته بود و داور ویدئویی نیز در این صحنه به ایرماتوف اعلام کرد آفساید به درستی گرفته شده است.
دقیقه 83: پاس عبدالکریم العلی و ارسال خطرناک عبدالعزیز حاتم را جین سو تبدیل به کرنر کرد.
دقیقه 83: ارسال عفیف از روی کرنر و ضربه آکروباتیک زیبا از بوعلام خوخی را سئونگ یو به زحمت برگشت داد.


در حاشیه


* کیم جین سو که در دیدار اخیرشان حضور تعویضی برابر بحرین داشت و موفق به گلزنی شد و همچنین جو سه جونگ که به‌عنوان یار جانشین به زمین آمد، در مسابقه امروز به ترکیب ببرهای آسیا رسیدند و جایگزین هانگ چول و هوانگ هی چان شدند.


* عبدالکریم حسن، مرد سال آسیا و عاصم عمر مادیبو، دو بازیکنی هستند که به دلیل محرومیت در فهرست قطر برابر کره جنوبی حضور ندارند.


* عبدالکریم سالم العلی، سالم الهاجری جانشین دو بازیکن محروم قطر شدند و از ابتدا مقابل کره جنوبی بازی می‌کنند.


* پائولو بنتو به دلیل عدم حضور عبدالکریم حسن در سمت چپ خط دفاعی قطر، سون هئونگ مین را با تغییر پست به سمت راست خط حمله تیمش برده تا نفوذهای بیشتری از آن جناح انجام دهد.

* عبدالعزیز حاتم و بسام الراوی، دو بازیکن قطر که به ترتیب در دقایق 37 و 40 کارت زرد گرفتند، در جام ملت‌های آسیا دو اخطاره شدند تا در صورت صعود تیم‌شان به نیمه نهایی، دیدار آینده را از دست بدهند.

* جانگ وو یونگ، هافبک دفاعی کره جنوبی در بازی برابر قطر دومین کارت زرد خود در جام ملت‌های آسیا را دریافت کرد تا در صعود تیمش به مرحله نیمه نهایی، از این مسابقه محروم شود.