تیمی که فقط برای قهرمانی در لیگ بسکتبال بانوان می‌جنگد

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مرحله پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال بانوان از پنجشنبه( 4 بهمن) آغاز می‌شود و هشت تیم هیرو، دانشگاه آزاد، پالایش نفت آبادان، دانشگاه گلستان( از گروه اول)، گروه بهمن تهران، نامی نو اصفهان، صدرا شیراز و خانه بسکتبال بندرعباس( از گروه دوم) رقابت خود را برای کسب جام قهرمانی آغاز می‌کنند. تیم نامی نو اصفهان در مرحله گروهی این رقابت‌ها از 10 بازی خود 9 بار پیروز میدان بود و 19 امتیاز کسب کرد اما پالایش نفت آبادان 7 بار پیروز میدان بوده و با 17 امتیاز موفق شد به پلی‌آف صعود کند. پالایش با تعداد 753 گل زده در مقایسه با نامی نو با 733 گل زده وضعیت بهتری دارد اما 98 گل خورده کمترنامی نو نشان می‌دهد این تیم در عملکرد دفاعی از پالایش بهتر بوده است.

سپیده جعفری سرمربی نامی نو در موردآمادگی تیم خود برای حضور در رقابت‌های پلی‌آف بیان کرد:  پلی‌آف مهمترین مرحله است. تیم‌مان آمادگی لازم را دارد و هیچکدام از بازیکنان‍‌مان آسیب دیدگی ندارند. سه شنبه( 2 بهمن) هم برای بازی با پالایش نفت آبادان عازم آبادان هستیم.

جعفری در مورد بازی با پالایش نفت آبادان به عنوان اولین حریف در مرحله پلی آف گفت:  نفت تیم خوب و باانگیزه‌ای است و در زمین خود بازی می‌کنند به همین دلیل با انرژی بیشتری به میدان می‌آید، اما ما هم تمام برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادیم و برای اتفاقاتی که ممکن است در این بازی پیش بیاید برنامه داریم. امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.

سرمربی تیم نامی نو اصفهان در مورد کیفیت فصل جاری لیگ برتر بسکتبال بانوان نیز اظهار کرد:  امسال  لیگ خیلی خوبی داشتیم و  نسبت به سال‌های گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کردیم. در هر هفته فقط یک بازی برگزار شد در نتیجه تیم‌ها کمتر تحت فشار بودند که اتفاق مثبتی بود. علاوه بر این  با توجه به اینکه بازیکنان خوب در تیم‌های پخش شدند و سایر تیم‌های جوان هم با انگیزه کار کردند جذاب‌تر بود.

معصومه اسماعیل زاده، مژگان خدادادی و ساغر آجیلی سه بازیکن کلیدی نامی نو، در فصل گذشته لیگ بسکتبال برای پالایش نفت بازی می‌کردند و پنجشنبه برابر تیم و مربی سابق خود به میدان می‌روند. جعفری با اشاره به این موضوع هدف تیم نامی نو را قهرمانی در لیگ اعلام کرد و افزود: تنها برای قهرمانی می‌جنگیم و امیدوارم هر روز به این هدف نزدیک‌تر شویم. ما در هر بازی برنده می‌شویم تا به قهرمانی برسیم.

جعفری در پایان به حمایت بانوان از بسکتبال اشاره کرد و گفت: هر تیم به اندازه کافی هوادار دارد و حضور آنها در سالن بر روند مثبت یک تیم خیلی تاثیرگذار است. تا الان هوادارن به ورزشگاه آمدند و از این به بعد که بازی‌ها حساس‌تر می‌شود مطئنا استقبال بهتر و بیشتری می‌کنند. امیدوارم همین روند ادامه داشته باشد تا به رشد بسکتبال‌مان کمک کند.

بنا بر این گزارش زهرا مرتضی زاده، سرمربی پالایش نفت آبادان نیز پیش از این بیان کرد:  امسال کاهش بودجه در عملکردمان تاثیرگذار بود و باعث شد تیم‌های نفتی به سختی تیم‌های خود را ببندند. همچنین هدف‌مان این بود که روی بازیکنان جوان سرمایه‌گذاری کنیم و مبنای کارمان ساختن بازیکن است.

منبع: ایسنا