جلالی: هدف کی‌روش برداشتن فشار از روی ملی‌پوشان است

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مجید جلالی پیشکوت فوتبال ایران درباره بازی‌های دوستانه ایران با فلسطین، لبنان و قطر پیش از جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: این بازی‌های دوستانه از دو جهت برای تیم ملی مفید است. ابتدا این که تیم ملی می‌تواند با بازی‌های سبک و کسب پیروزی احتمالی با روحیه بالا به جام ملت‌های آسیا قدم می‌گذارد.

وی ادامه داد: همچنین ما در مرحله گروهی با تیم‌هایی چون یمن، ویتنام و عراق بازی داریم که دیدار برابر فلسطین، لبنان و عراق نمونه مشابهی برای بازی‌های مرحله گروهی ماست.

جلالی درباره مصاحبه اخیر کی‌روش مبنی بر این که آرزوی ایرانی‌ها حضور در نیمه نهایی جام ملت‌هاست، عنوان کرد: این صحبت‌های کی‌روش کاملا حساب شده است زیرا می‌خواهد فشار را از روی بازیکنانش بردارد و مردم و رسانه‌ها نباید نسبت به این صحبت‌ها حساسیت نشان دهند. اگر از او در فضایی دوستانه و راحت‌تر سوال شود، قطعا می‌گوید که به کمتر از قهرمانی ایران در جام ملت‌ها راضی نیست.

مربی سابق پیکان درباره شانس قهرمانی ایران در این مسابقات توضیح داد: بنا به دلایل زیادی می‌توانیم قهرمان جام ملت‌ها شویم. برگزاری بازی‌ها در غرب آسیا و به خصوص کشور امارات باعث می‌شود ما از تماشاگران و حمایت‌های زیادی برخوردار باشیم. همچنین کی‌روش هشت سال است که هدایت ایران را بر عهده دارد و این بازیکنان با نظر او به تیم ملی دعوت شده‌اند و شناخت خوبی از آنها دارد. همین باعث می‌شود که ثبات هشت ساله ما نتیجه دهد و بتوانیم طلسم ۴۰ ساله را بشکنیم.

او در پایان گفت: به نظر من عربستان و ژاپن حریف‌های اصلی ایران در این دوره جام ملت‌های آسیا هستند.

منبع: مهر