حسن تفتیان: بدون مربی خارجی شانس کسب مدال در المپیک را ندارم

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، حسن تفتیان ملی‌پوش دو سرعت ایران در مراسم تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان دو و میدانی اظهار گفت: چنین گردهمایی‌هایی خیلی وقت بود که برگزار نمی‌شد و من از برگزاری آن خوشحال شدم، چرا که انرژی زیادی به ما می‌دهد.

قهرمان دوی سرعت آسیا درباره آخرین وضعیت تمرینات خود بیان کرد: من 2 ماه و نیم تنها در تهران تمرین کردم. پس از پایان بازی‌های آسیایی قرارداد مربی فرانسوی‌ام تمدید نشد، اما امیدوارم سریعتر در خصوص مربی آینده‌ام تصمیم‌گیری شود. من نظرم این است که با این مربی فرانسوی تا المپیک ادامه بدهم، چون تغییر مربی در این شرایط اشتباه است. ما 3 ماه دیگر تا مسابقات قهرمانی آسیا و چند ماه بعد از آن نیز برای کسب سهمیه مسابقات جهانی و همچنین المپیک فرصت داریم. امیدوارم یک همت همه‌جانبه صورت بگیرد تا کار را جدی‌تر جلو ببریم.

تفتیان در پاسخ به این سوال که اگر مربی خارجی نباشد در روند حرکتی او خلل ایجاد می‌شود یا نه، گفت: صد در صد، اگر این اتفاق نیفتد شانس مدال بدون مربی باقی نمی‌ماند. همه رقیبان من که در آسیا هستند همگی با رکوردهای بسیار خوب در سطح دنیا مدال کسب می‌کنند. در همین بازی‌های آسیایی که گذشت دونده چینی با 9 ثانیه و 92 صدم ثانیه قهرمان شد و همین رکورد در مسابقات بزرگتر هم به مدال می‌رساند. اگر بخواهیم کار بزرگ در آسیا انجام بدهیم و رکوردم به زیر 10 ثانیه برسد این کار به تنهایی رقم نمی‌خورد. امیدوارم هرچه سریعتر تکلیف مشخص شود. خوشبختانه صحبت‌های خوبی انجام شده و من به آینده امیدوارم.

منبع: مهر