حق ۴ ستاره پرسپولیس را خوردند! ؛ حق برانکو و بازیکنان این نبود!

اسامی نامزد‌های بهترین بازیکن آسیا در سال ۲۰۱۸ اعلام شد و در کمال تعجب نام هیچ بازیکن ایرانی در این لیست قرار نگرفت.

گزارش شبکه لحظه :

ایران در جام جهانی بهتر از کره و استرالیا بود و تنها ژاپن با خوش‌شانسی توانست یک مرحله بالاتر برود و از بازیکنان آن تیم هم هیچ نامزدی در لیست نهایی قرار ندارد. یکی دیگر از اولویت‌های بهترین بازیکن آسیا لیگ قهرمانان است که پرسپولیس همراه کاشیمای ژاپن فینالیست شد. در جام جهانی شاهد بودیم که لوکا مودریچ از کرواسی با وجود کسب عنوان نایب‌قهرمانی کشورش بهترین بازیکن جام شد، اما در آسیا تنها کاپ اخلاق به پرسپولیس رسید در صورتی که پیش‌بینی می‌شد علیرضا بیرانوند یکی از بهترین‌های این جام باشد و در لیست نهایی نامزد‌های بهترین بازیکن آسیا قرار گیرد که در آخر سه بازیکن با نام‌های کریم عبدالحسن (السد قطر)، کینتو میسائو (کاشیما آنتلرز ژاپن) و یوما سوزوکی (کاشیما آنتلرز ژاپن) معرفی شدند. این سه بازیکن در جام جهانی یک دقیقه هم به میدان نرفتند و تنها با حضور در لیگ قهرمانان آسیا توانستند به جمع ۳ بازیکن نهایی راه پیدا کنند.

در ادامه عملکرد این ۳ بازیکن را با ۳ بازیکن در پرسپولیس مقایسه می‌کنیم تا مشخص شود عدم حضور نماینده‌ای از ایران فنی نیست و تنها برای رسیدن عنوان بهترین بازیکن به کشور ژاپن یا قطر، ایرانی‌ها خط خوردند.

عبدالکریم حسن – سیدجلال حسینی
عبدالکریم حسن مدافع چپ السد قطر با وجود حذف تیمش در مرحله نیمه‌نهایی در جمع ۳ بازیکن برتر آسیا قرار گرفت. عملکرد مدافع السد را با بهترین مدافع پرسپولیس یعنی سیدجلال حسینی بررسی کردیم. همان‌طور که در ادامه مطلب می‌خوانید، از تمامی آیتم‌های مهم عملکرد یک بازیکن عبدالکریم حسن تنها در تعداد تکل‌ها برتری قابل ملاحظه‌ای نسبت به سیدجلال حسینی دارد و در باقی آیتم‌ها یا سیدجلال شرایط بهتری دارد و یا آمار مشابهی را از هر دو نفر شاهد هستیم. سیدجلال دو گل و یک پاس گل هم در کارنامه دارد و این در حالی است که عبدالکریم حسن تنها یک گل به ثمر رسانده است.
فلش‌های رو به بالا نشان بهترین بودن بازیکن در آن آیتم است.

کنتو میسائو- احمد نوراللهی
عجیب‌ترین نام در جمع ۳ نامزد نهایی بهترین بازیکن سال آسیا، کنتو میسائو هافبک میانی کاشیما آنتلرز بود که در سایه لئو سیلوا قرار داشت. نگاهی به عملکرد این جوان ژاپنی نشان می‌دهد به جز ارسال یک پاس گل هیچ عملکرد ویژه‌ای نداشته و یک بار هم او را در جمع بهترین بازیکنان هفته‌های مختلف لیگ قهرمانان آسیا ندیدیم. میسائو در فینال هم کار خاصی نکرد و وقتی عملکرد او را با نوراللهی بهترین هافبک پرسپولیس بررسی می‌کنیم، تنها در ۳ آیتم عملکرد بهتری از نوراللهی دارد و این در حالی است که بیشتر از او در زمین حضور داشت.

مقایسه عملکرد ۳ نامزد بهترین بازیکن آسیا با ۳ پرسپولیسی را دیدید که اگر انصاف رعایت می‌شد، شاید ۳ بازیکن ایرانی نامزد دریافت این جایزه بودند. به جمع این ۳ بازیکن باید علیرضا بیرانوند را هم اضافه کرد که بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا شد و در جام جهانی هم یکی از بهترین‌های آسیا بود. بیرانوند بدون شک بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بود و می‌توانست حتی از این ۳ هم‌تیمی‌اش که با بهترین‌های آسیا مقایسه کردیم، پیشی بگیرد و صاحب توپ طلا شود.

منبع: خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام