دختران هندبالیست قهرمانی آسیا را از دست خواهند داد؟

دبیر فدراسیون هندبال می‌گوید که فدراسیون در تلاش است تا محدودیت‌ها را برطرف و تیم ملی هندبال بانوان را به مسابقات قهرمانی آسیا ژاپن اعزام کند.

محمدرضا رجبی ، در مورد اعزام دختران هندبال ایران به مسابقات قهرمانی آسیا ژاپن اظهار کرد: در حال برآورد هزینه‌ها هستیم. ژاپن از نظر مسافتی به ما خیلی دور است و بلیط هزینه اعزام به این مسابقات خیلی زیاد است. ما همه تلاش خود را می‌کنیم که منابع را تامین کنیم و تیم به مسابقات اعزام شود. ما باید نسبت به منابعی که داریم تصمیم بگیریم. برای اعزام یک تیم علاوه بر پول بلیط سفر هزینه اسکان، تغذیه و ورودی مسابقات نیز وجود دارد. چند روزی است که همه این‌ها را بررسی می کنیم تا به یک جمع بندی نهایی برسیم.

دبیر فدراسیون هندبال افزود: از اول سال همه برنامه‌های تقویم را انجام داده وتمام اعزام‌ها انجام شده است. اکنون هم همه تلاش خود را می کنیم تا این کار انجام شود. ما حتی برای اعزام تیم ملی پسران نوجوان به مسابقات قهرمانی آسیا مشکل داشتیم اما نزدیک به پرواز برطرف شد و آن‌ها اعزام شدند. اکنون هم تلاش می کنیم تا بانوان اعزام شوند. اگر بحث از ابتدا نرفتن به این مسابقات بود در قرعه کشی شرکت نمی‌کردیم و اردو هم برگزار نمی شد. اما تا کنون تمام اردوهای بانوان به طور منظم انجام شد. اکنون هم از شهریورماه به دلیل برگزاری مسابقات لیگ اردوهای آن‌ها تشکیل نشده است. از ابتدا پیش بینی و برنامه ریزی فدراسیون بر سر اعزام بوده و اکنون هم تلاش خود را می کنیم تا این اتفاق میسر شود.

وی گفت: اگر محدودیت‌هایی را که داریم برطرف کنیم تیم بانوان اعزام خواهند شد. اگر اعزام نشوند قاعدتا برای ما جریمه تعیین می کنند. فکر می کنم عرف جریمه بین بیست تا بیست و خورده ای است. اگر بخواهند بروند هم که هزینه خیلی بیشتری می خواهد. فقط پول شرکت در مسابقات، اسکان و تغذیه آنها حدود ۶۰ هزار دلار خواهد شد. در کل ژاپن دور است و هزینه بلیط هوا پیما خیلی زیاد خواهد شد. برابر پولی که باید برای مسابقات و هتل و اسکان بپردازیم باید برای بلیط نیز هزینه کنیم.

به گزارش شبکه لحظه وبه نقل از  ایسنا، هفدهمین دوره مسابقات هندبال بانوان آسیا از ۹ تا ۱۸ آذرماه به میزبانی ژاپن برگزار می شود. ایران در گروه A این مسابقات با ژاپن، قزاقستان، استرالیا و نیوزیلند همگروه است.