دومین طلای تکواندوکاران ایران در قهرمانی جهان ارتش‌ها

در پایان دومین روز رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ارتش‌ها ۲۰۱۸ در برزیل، حمیدرضا صدری به مدال طلا رسید و عرفان حیدری حذف شد.

به گزارش شبکه لحظه:

در ادامه بیست و چهارمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی ارتش‌های جهان که به میزبانی شهر “ریودوژانیرو” کشور برزیل در حال پیگیری است، در پایان مبارزات روز دوم که در اوزان ۵۴- و ۸۷- برگزار شد، دو ملی‌پوش ایران به روی شیاپ‌چانگ رفتند که در پایان یک مدال طلا را به دست آوردند تا دومین مدال ایران در این‌ مسابقات کسب شود.

به این ترتیب در وزن ۵۴- کیلوگرم، حمیدرضا صدری در گام نخست مقابل “خالد اوئرتانی” از تونس قرار گرفت که با حساب ۲۳ بر ۲ به برتری رسید. او در دومین دیدار خود نیز “ادوارد اسپینوسا” از دومینکن را با نتیجه ۲۰ بر ۱۱ شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. او در این مرحله هم‌ موفق شد با نتیجه ۳۱ بر ۱۳ “پائولو سوزا” تکواندوکار کشور میزبان(برزیل) را از پیش رو برداشته و به دیدار پایانی راه یابد. صدری در مبارزه فینال وزن اول موفق شد “عبدالله یحیی” از کشور عربستان را با نتیجه ۱۳ بر صفر شکست دهد تا با کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها، دومین طلای ایران در این‌ مسابقات‌ را نیز ثبت کند.

اما دومین تکواندوکار ایران در مبارزات روز دوم عرفان حیدری در وزن ۸۷- کیلوگرم بود که از کسب مدال بازماند. حیدری در نخستین دیدار برابر “نیوتون نامبانی” از کنیا ۱۶ بر ۵ به پیروزی رسید اما در دومین مبارزه خود با حساب ۱۳ بر ۱۰ نتیجه را به “جوآئو چاوس” از کشور میزبان (برزیل) واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

پیش از این نیز در مبارزات روز نخست، محمد کاظمی در وزن ۵۸- کیلوگرم به مدال طلا رسیده بود و عرفان ناظمی تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم تیم ملی هم با شکست مقابل حریف خود از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ترکیب تیم ملی ایران در این مسابقات به قرار زیر است:
وزن ۵۴- کیلوگرم، حمیدرضا صدری
وزن ۵۸- کیلوگرم، محمد کاظمی
وزن ۶۳- کیلوگرم، هادی تیران‌ولی‌پور
وزن ۶۸- کیلوگرم، امیرمحمد بخشی
وزن ۷۴- کیلوگرم، رامین حسین‌قلی‌زاده
وزن ۸۰- کیلوگرم، عرفان ناظمی
وزن ۸۷- کیلوگرم، عرفان حیدری
وزن ۸۷+ کیلوگرم، محمدرضا اینانلو

هدایت این تیم را محمدرضا زوار به عنوان سرمربی، علی نعیمی و جلال چروکی نیز به عنوان مربی بر عهده دارند.

منبع:خبرگزاری ایسنا