دو دستگی درهیات رئیسه فدراسیون فوتبال/تاج و کفاشیان در گروه موافق

اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درحالی تاکید کرده اند برای ماندن بر مواضع قبلی اصرار دارند و منتظر اعلام نظر وزارت ورزش هستند که بین خودشان هم برای ماندن یا رفتن اختلاف نظر دارند.

به گزارش شبکه لحظه ، پس از آنکه ماندن مهدی تاج در فدراسیون فوتبال قطعی شد، مهمترین موضوع تعیین تکلیف اعضای بازنشسته هیات رئیسه بود که باید مسئولیت شان را ترک می کردند.

مهدی تاج، علی کفاشیان، حیدر بهاروند، محمود اسلامیان، محمود شیعی، عبدالکاظم طالقانی، فریدون اصفهانیان، لیلا صوفی زاده و هدایت الله ممبینی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستند که در بین آنها صوفی زاده و ممبینی بازنشسته نیستند اما سایر نفرات باید تابع قانون منع بکارگیری بازنشسته ها باشند.

درحالی که قرار بود فدراسیون فوتبال با برگزاری مجمع تکلیف بازنشسته هایش را مشخص کند، نشست روز دوشنبه اعضای هیات رئیسه ابهامات را افزایش داد و مشخص نیست تا پایان روز ۱۵ آذر که مهلت تعیین شده برای ترک پست بازنشسته هاست، تکلیف فدراسیون نشینان مشخص خواهد شد یا خیر.

هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در پایان جلسه روز دوشنبه خود اعلام کرد:«با اشاره به ارسال دو نامه قبلی به وزیر ورزش و جوانان مبنی بر ادامه فعالیت هیات رئیسه فدراسیون بار دیگر ضمن تاکید بر رعایت قانون و اولویت بودن  در انتظار اعلام نظر وزیر ورزش و جوانان جهت ادامه فعالیت خود هستند تا طبق نظر وزیر ورزش عمل گردد.»

این تصمیم در حالی از سوی هیات رئیسه به طور رسمی اعلام شد که بین اعضا اختلاف نظر شدیدی وجود دارد و برای اتخاذ تصمیم نهایی دچار دو دستگی شده اند.

درحالی که برخی عنوان کرده اند علی کفاشیان هدایت کننده ماجرای تصمیمات هیات رئیسه برای ماندن است اما وی به همراه مهدی تاج جزو موافقان ترک پست اعضای هیات رئیسه هستند. اما در جبهه مخالف گروهی قرار دارند که سردسته آنها مسئولیت مهمی در فوتبال دارد و به شدت مخالف رفتن بازنشسته هاست.

سردسته گروه مخالفان که سابقه چندانی هم در مدیریت فوتبال ندارد و در دوره جدید مسئولیت مهمی گرفته است، به همراه چند عضو دیگر هیات رئیسه موافق ماندن هستند.

اتفاقات روزهای اخیر وضعیت فوتبال را با ابهامات زیادی مواجه کرده و بعید به نظر می رسد وزارت ورزش بخواهد به طور رسمی پاسخ هیات رئیسه را بدهد. وزارت ورزش پیش از این بارها اعلام کرده بود که در مورد فدراسیون فوتبال باید اعضای مجمع تصمیم بگیرند اما با وضعیت فعلی مشخص نیست چه اتفاقی رخ خواهد داد.

منبع :مهر