دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا؛ طلای 800 متر به مرادی رسید

در مرحله پایانی مسابقات دو‌و میدانی جایزه بزرگ آسیا نمایندگان ایران به یک مدال طلا و‌ دو ‌مقام چهارمی رسیدند. 

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، در مرحله پایانی مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا که عصر امروز (جمعه) ۱۷ خرداد ماه در  چونگ کینگ چین برگزار شد نمایندگان دو و‌میدانی ایران به یک مدال طلا و دو‌ مقام چهارمی دست یافتند.

در ماده ۸۰۰ متر امیر مرادی دونده شایسته دو‌و‌میدانی ایران با درخشش دوباره خود با رکورد ۱:۴۹.۹۹ دقیقه اول شد و با رفتن رو سکوی نخست این رقابت، جایزه یک هزار و ‌پانصد دلاری را هم گرفت. وی در مرحله نخست که روز سه شنبه برگزار شد با زمان ۱:۴۹.۴۹ دقیقه به عنوان نخست رسیده بود. مرادی با کسب دومین مدال طلای خود در ماده ۸۰۰ متر این مسابقات سه هزار دلار جایزه کسب کرد.

دیگر نماینده شایسته دو‌ و میدانی ایران در ماده ۸۰۰ متر، جوان خوش آتیه سیستان و بلوچستانی بود که باز هم به مقام چهارمی رسید. عبدالرحیم درزاده که در مرحله نخست با زمان ۱:۵۱.۴۵ دقیقه  چهارم شده بود در مرحله پایانی نیز با شایستگی و با ثبت زمان ۱:۵۳.۲۱ دقیقه به همین مقام دست یافت.

شاهین مهردلان پرتابگر شایسته وزنه دو‌ و ‌میدانی ایران در رقابت با رقبای خود با پرتابی به طول ۱۸.۳۵ متر سکوی این مسابقات را از دست داد و‌ به عنوان چهارمی بسنده کرد. مهردلان در دور نخست این مسابقات با رکورد قابل قبول  ۱۹.۰۹ متر سوم شد و جایزه پانصد دلاری نیز کسب کرد. 

منبع: ایلنا