رئیس فدراسیون عراق: به نیمه نهایی نرسیم یعنی شکست خورده‌ایم

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، هفدهمین دوره مسابقات جام ملت های آسیا به میزبانی امارات از امشب آغاز می شود. تیم ملی ایران در گروه چهارم این مسابقات با عراق، یمن و ویتنام همگروه است.

عراق که در دوره گذشته جام ملت ها به عنوان چهارمی رسید به دنبال این است تا حداقل مجددا به نیمه نهایی راه یابد.

«عبدالخالق مسعود» رئیس فدراسیون فوتبال عراق تاکید کرد که تیم ملی این کشور در صورت عدم راهیابی به جمع چهار تیم به نوعی شکست خورده است.

مسعود گفت: ما به دنبال کسب مقام و قهرمانی هستیم. اگر این اتفاق نیافتد به دنبال قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر هستیم. اگر هیچیک از این اتفاقات نیفتد، به نظرم این برای ما نوعی شکست در جام تلقی می شود.

رئیس فدراسیون فوتبال عراق تاکید کرد: در دوره گذشته بازی ها در استرالیا ما چهارم شدیم. برای همین قابل قبول نیست که به عنوانی کمتر از این برسیم بخصوص اینکه این دوره از بازی ها در امارات برگزار می شود و این کشور برای عراقی ها وطن دوم محسوب می شود. تماشاگران زیادی در امارات داریم که از ما حمایت خواهند کرد.

مسعود ادامه داد: تیم ملی عراق در سالهای گذشته مشکلات زیادی از جمله تهدیدات داعش را داشت و این مسئله روی نشاط لیگ و برگزاری منظم آن تاثیرگذار بود. برنامه های آماده سازی تیم ملی هم تحت تاثیر مسائل مالی قرار داشت. با این حال معتقدم تیم ملی عراق این دوره با شرایط بهتری وارد مسابقات می شود.

رئیس فدراسیون فوتبال عراق درباره حضور کاتانیچ روی نیمکت این کشور که سابقه حضور روی نیمکت امارات را هم دارد، گفت: ارتباط دادن کاتانیچِ امارات با کاتانیچ عراق اشتباه بزرگی است. ما بین این دو تمایز قائل هستیم.

منبع: مهر