راز تمایل کی روش به سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایرلند فاش شد

یکی از نزدیکان کارلوس کی روش دلایل تمایل او به سرمربیگری در تیم ملی ایرلند را فاش کرد.

به گزارش شبکه لحظه:

مارتین اونیل، سرمربی مشهور و ۶۶ ساله تیم ملی ایرلند پس از ناکامی این تیم در ادامه حضور در سطح B رقابت های لیگ ملتهای اروپا از سمت خود برکنار شد و برخی رسانه های بریتانیایی به سرعت از تمایل کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای جانشینی اونیل خبر دادند.

برهمین اساس رسانه سان ایرلند تاکید کرده کی روش در هفته های اخیر وضعیت تیم ملی این کشور را به دقت زیرنظر داشته است و بسیار علاقه مند است در این تیم فعالیت کند.

طبق گزارش این رسانه زمانیکه کارلوس کی روش هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده گرفت این تیم در جایگاه ۷۶ رنکینگ فیفا قرار داشت اما پس از هشت سالی که از فعالیت او در ایران می گذرد، ایران تیم سی ام رنکینگ فیفا است. یکی از نزدیکان کارلوس کی روش با بیان این موضوع بیان کرد: زمانیکه کی روش به ایران رفت تیم ملی فوتبال این کشور درهم شکسته بود اما اکنون در رتبه اول آسیا است. با این وجود مربی پرتغالی احساس می کند هر آنچه می توانسته است در تیم ملی ایران انجام دهد، انجام داده است و اکنون زمان جدایی است. او به پروژه ها علاقه مند است نه فقط یک ضربه بزرگ یا چند دلار. در واقع کی روش دنبال یک چالش است و احساس می کند پتانسیل لازم در ایرلند برای این چالش وجود دارد.

هرچند کی روش از تعداد محدود بازیکنان باکیفیت در تیم ملی ایرلند آگاه است اما شنیده می شود این موضوع را به عنوان نکته ای منفی نمی بیند.

این منبع آگاه به وضعیت کی روش تصریح کرد: کی روش دانش عمیقی نسبت به بازیکنان انگلیسی و ایرلندی دارد چراکه مدت زیادی در انگلیس مربیگری کرده است. او طرفدار بزرگ اخلاق و سبک کاری خودش است و احساس می کند با تجربیات بین المللی اش می تواند ایده های تازه ای را برای تیم ملی ایرلند به ارمغان آورد. کی روش در تیم هایی با توانایی متفاوت کار کرده و همیشه در بالاترین سطح بوده است چراکه می داند چگونه تاکتیک هایش را با تیم های مختلف سازگار کند.

او ادامه داد: کی روش تبحر ویژه ای در استعدادیابی و کار کردن با بازیکنان جوان دارد. با اینکه بیشتر مردم از دوران سرمربیگری او در رئال مادرید و مربیگری اش در منچستریونایتد می دانند اما سطح بین المللی برای کی روش مانند نان کره ای این مربی است. او از مربیانی است که چهار بار تیم هایشان را به جام جهانی رسانده اند و می خواهد با ایرلند این رکورد را به پنج برساند.

منبع:خبرگزاری پارس نیوز