شرایط سخت دختر شماره یک پینگ‌پنگ‌ ایران؛ تمرین با راکت خراب

ملی‌پوش پینگ پنگ بانوان می‌گوید 6 ماه است که رویه راکتش را عوض نکرده و می‌خواهد با رویه دسته دوم به مسابقات فنلاند برود.

به گزارش شبکه لحظه:

مهشید اشتری، ملی‌پوش پینگ پنگ بانوان اصلی‌ترین مشکل بخش بانوان را ضعف اسپانسری دانست و گفت: در بخش دختران جذب اسپانسر سخت است مخصوصا اگر خود فرد شخصا اقدام کند. با وجود این حتی در مشهد کسانی هستند که می‌توانند اسپانسر باشند ولی نمی‌دانم چرا حمایت نمی‌کنند.

او در این مورد افزود: رویه چوب راکتم برای باترفلای است اما نمایندگی این اسپانسر در ایران خوب حمایت نمی‌کند. حتی وقتی به نماینده‌اش در ایران زنگ زدم گفتم شرایط من با بقیه فرق دارد گفت شما بازیکنی بقیه هم بازیکن هستند،  یعنی من که نفر اول ایران هستم را با کسی که مثلا 60 است، یکی کرد. الان رویه راکت من پاره شده و نزدیک به 6 ماه است که با آن تمرین می‌کنم حتی برای مسابقات می‌خواهم رویه دسته دوم بزنم. الان من حتی برای رویه و چوب که مهمتر است دچار مشکل شده‌ام، بقیه مسائل که دیگر هیچ.

اشتری بیان کرد: اگر بشود برندم را عوض می‌کنم تا حداقل از نظر رویه مشکلی نداشته باشم. مخصوصا الان که هر رویه نزدیک به یک میلیون تومان است و برای ما که حرفه ای کار می‌کنیم حداقل باید دو ماه یک بار عوض شود.

ملی‌پوش پینگ پنگ بانوان به وضعیت آمادگی خود قبل از اعزام به مسابقات فنلاند اشاره کرد و گفت: از 12 آبان ماه در اردوی آماده سازی مسابقات جهانی فنلاند هستیم. از پنجم تا هفتم آذر یک تور ایرانی بزرگسالان در مشهد برگزار می‌شود و بعد از آن عازم فنلاند می‌شویم. تمرین با مسابقه فرق دارد. الان در تمرین شرایطم خوب است اما همه چیز بستگی به روز مسابقه دارد که چگونه بازی می‌کنم. مطمئنا می‌دانم که شرایط بدنی‌ام به اوج خود می‌رسد و خوب بازی می‌کنم.

این بازیکن مشهدی در مورد نقش حمایت خانواده‌ها در پیشرفت بانوان ورزشکار اظهار کرد: برای پیشرفت هر کسی در هر زمینه‌ای حمایت خانواده‌ها لازم است. ورزشکاران هم اگر این حمایت را نداشته باشند، نمی‌توانند در اردو و مسابقات شرکت کنند و همین موضوع مانع پیشرفت می‌شود. همه بازیکنان حاضر در تمرین تیم ملی حمایت خانواده‌شان را دارند که توانستند به این مرحله برسند.

اشتری در مورد سختی‌های ورزش حرفه‌ای گفت: هر کاری را که بخواهی حرفه‌ای دنبال کنی سخت است. ما هم که ورزش را انتخاب کردیم از خانواه دور هستیم و فرصتی نداریم که صرف خوشگذرانی کنیم یعنی وقتمان بیشتر برای پینگ پنگ است. مسلما اگر خسته شویم نمی‌توانیم نتایج خوبی را به دست آوریم. خودمان این راه را انتخاب کردیم و باید شرایط سخت را تحمل کنیم. البته این اردوها جو خوبی دارد و همه روحیه‌مان بالا است.

منبع:خبرگزاری ایسنا