شمسایی: مدیران فوتسال راه را برای پیشکسوتان دیگر باز کنند

به گزارش شبکه لحظه و به نقل ازخبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در گفت‌وگو با وحید شمسایی در مورد حضور تیم فوتسال زیر 18 سال  در رقابت‌های المپیک آرژانتین، گفت: در همین ابتدا برای کادر فنی و بازیکنان این تیم آرزوی موفقیت دارم. این اولین دوره‌ای است که  این مسابقات در رده زیر ۱۸ سال آن‌هم المپیک برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: در این دوره برنامه‌ریزی کاملی صورت نگرفته و یکی از این نکات تعداد نفرات تیمها جهت حضور در این رقابتها بود که تمامی کشورها نسبت به این موضوع اعتراض داشتند و موضوع دیگری که مورد نقد بود این بود این است که هر کشور فقط می تواند یک تیم  یا از آقایان و یا از بانوان  در این مسابقات داشته باشد. البته این موضوع خوب است و شانس مدال گرفتن اکثر کشورها را فراهم می‌کند البته تیم‌های برزیل و ایران در آقایان شانس بیشتری به کسب مدال طلا دارند، در بانوان هم تیم اسپانیا.

کاپیتان سابق تیم ملی، گفت:  با توجه به تمرینات خوبی که در این یکسال علی صانعی سرمربی این تیم و کادر فنی با بازیکنان این تیم داشته آنها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. امیدوارم که بار دیگر با قهرمانی تیم زیر 18 سال فوتسال ایران برگ زرین دیگری به افتخارات فوتسال ایران افزوده شود.

شمسایی در پاسخ به این سؤال که آیا این موضوع صحت دارد که شما به کارهای تبلیغاتی روی آورده‌اید، گفت: این موضوع مربوط به سال 2014 است که با برند پوما نزدیک به 10 سال قرارداد داشتم و از نظر شرایط مالی خوب و مناسب بود. الان چند وقت است با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به حمایت از تولید ملی با یک برند معروف داخلی که کفش فوتسال را تولید می‌کند همکاری دارم.

وی همچنین در مورد قانون بازنشستگی افراد دولتی که این روزها از طرف مجلس شورای اسلامی تصویب شده، گفت: قانون بازنشستگی که در حال حاضر توسط دولت تصویب شده  قانون خوبی است و جا را برای حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی بهتر باز می‌کند. البته نمی‌دانم که فدراسیون فوتبال جزو این قانون می‌شود یا خیر؟ در حال حاضر هیأت رئیسه کمیته فوتسال رو به جلو حرکت می‌کند و قرار بود که انتخاباتی برگزار شود که متأسفانه هنوز اتفاق خاصی صورت نگرفته است. البته من می دانم که تک تک این افراد زحمات زیادی برای فوتسال کشیدند اما بهتر است برای مدتی جای را برای  پیشکسوتان دیگر و جوانان هموارتر کنند. یک نکته جالبی که روز گذشته متوجه شدم این است که 11 هفته از لیگ برتر فوتسال گذشته اما هنوز باشگاه‌ها بازیکنان تیم‌ها و مربیان نسبت به توپ برگزاری لیگ اعتراض دارند. متأسفانه هیچ کس هم در این زمینه پاسخگو نیست وقتی که یک هیأت رئیسه نمی‌تواند یک تصمیم  ساده‌ بابت توپ برگزاری مسابقات انجام دهد چگونه از آنها توقع برنامه ریزی مناسب را داشته باشیم؟

شمسایی در پایان گفت: خدا را شکر که ایران از نظر نیروی انسانی در فوتبال و فوتسال غنی است ،که نمونه این موضوع شب گذشته بود. تیم پرسپولیس بدون مهره و با بازیکنان جوان و جویای نام در مقابل تیم پرمهره و پرهزینه‌ السد قطر ایستادگی کرد و پیروز شد. من از کفاشیان سرپرست کمیته فوتسال خواهش می‌کنم حداقل به کوچکترین موضوعی که همان توپ‌های لیگ است توجه بیشتری کند. هر روز می‌بینیم که بازیکنانی همچون جاوید، اصغری مقدم و یا …  مصاحبه می کنند و معترض هستند که این توپ‌ها قابلیت  بازی کردن در لیگ را ندارد اما متاسفانه کسی توجه نمی‌کند.امیدوارم این موضوع  هر چه زودتر در دستور کار هیات رئیسه کمیته فوتسال و شخص کفاشیان سرپرست این کمیته قرار بگیرد و نسبت به تعویض این توپها اقدام لازم را انجام دهند تا دیگر شاهد اعتراض باشگاه ها و بازیکنان نباشیم.