علوی: باید طلسم جام ملت‌ها شکسته شود

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، محمد علوی یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های 2004 بود که با آن تیم توانستند به مقام سوم رقابت‌ها دست یابند.

علوی در مورد شرایط تیم ملی فوتبال ایران صحبت‌های زیر را انجام داد:

تیم ملی در اولین بازی خود مقابل یمن به پیروزی رسید، این بازی چطور بود؟

تیم ملی بازی بسیار خوبی انجام داد. پیروزی با ۵ گل همه را امیدوار کرد، ما به این تیم امیدوار بودیم و با این عملکرد امیدوارتر هم شدیم.

برخی می‌گویند دیدار با یمن نمی‌توان خیلی ملاک قرار داد.

یمن حریف اسم و رسم‌داری نیست و نمی‌توانست برای ما مشکل‌ساز شود اما در برخی صحنه‌ها آنها خیلی خوب پرس می‌کردند و عملکرد مناسبی داشتند. همه ما می‌دانیم حریفان اصلی تیم ملی جای دیگری هستند، حریفانی که ما، شما، مردم و اعضای تیم به خوبی از آنها شناخت دارند. ژاپن، کره، عربستان و استرالیا حریفان اصلی ما هستند. از این تیم ملی به غیر از قهرمانی و نایب قهرمانی توقعی نمی‌رود.

پس شما ایران را مدعی اصلی این جام می‌دانید؟

تیم ملی ایران شرایط خوبی دارد. بعد از حضور برانکو، ما تقریباً در هر دوره به جام جهانی رفتیم و در آسیا بسیار خوب بودیم فقط در جام ملت‌ها مشکل داشتیم که امیدوارم این طلسم هم شکسته شود.

ارزیابی شما از دیدار مقابل ویتنام چیست؟

بازی عراق مقابل ویتنام را دیدم، ویتنام تیم خوبی است و مثل دیدار با یمن باید با تمام توان به مصاف آنها برویم و حریف را دست کم نگیریم، اگر با قدرت و صلابت بازی کنیم کسب ۳ امتیاز دور از دسترس نیست.

بعد از بازی با یمن باز هم برخی اختلافات گذشته مطرح شددر این مورد چه نظری دارید؟

این اتفاقات برای فوتبال ایران قشنگ نیست. الان فقط نام ایران و پرچم کشورمان اهمیت دارد. برانکو ایوانکوویچ را خیلی دوست دارم و کارلوس کی‌روش هم عزیز ما است اما هر دو نفر باید مسائل حاشیه‌ای را فراموش کنند. الان این دو عزیز هم برای پرچم ایران تلاش می‌کنند، باید این اختلافات را کنار گذاشت. در حال حاضر فقط پرچم ایران و جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد و باید بدون توجه به حواشی در این راستا تلاش کرد.

آیا عراق می‌تواند حریف سرسختی برای عدم صعود ایران به عنوان تیم اول باشد؟

ما باید به عنوان تیم اول صعود کنیم و هیچ تیمی نباید مانع از این اتفاق شود. تیم ملی یک قطب در آسیا است و حریفانی از این قبیل نباید مشکل ساز باشند. با تمامی هزینه‌هایی که انجام شده و امکاناتی که در اختیار تیم ملی قرار گرفته چیزی به غیر از صعود به عنوان تیم اول راضی‌کننده نخواهد بود. ما در آسیا صاحب سبک هستیم و باید این طلسم را بشکنیم.

به عنوان سوال آخر؛ در حال حاضر چه فعالیتی انجام می‌دهید؟

ابتدا باید از کانون مربیان فوتبال ایران تشکر کنم که چند روز قبل در مراسمی که برگزار کردند و من را به عنوان بهترین مربی در لیگ دست دوم در سال ۹۶ معرفی کردند. بعد از اینکه توانستم همراه اروند خرمشهر قهرمان لیگ دسته دوم شوم و این تیم را به لیگ دسته اول بیاورم دیگر در جایی مشغول به کار نیستم تا ببینیم در ادامه چه پیش می‌آید.

منبع: فارس