علیرضا امامی‌فر: شکست ما مقابل استقلال یک اتفاق دور از انتظار بود

  به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، علیرضا امامی‌فر پس از شکست 5 بر صفر تیم فوتبال سپیدرود رشت مقابل استقلال اظهار داشت: شکست ما یک اتفاق دور از انتظار بود و فکر می‌کنم هیچ‌کدام از بازیکنان و عوامل تیم نمی‌خواستند چنین نتیجه‌ای کسب شود. این اتفاق افتاده و آن چیزی که ما متوجه شدیم، نقاط ضعفی بود که دیده شد. تلاش می‌کنیم نیم‌فصل دوم نقاط ضعف را چه از نظر بازیکن و چه از بعد فنی ترمیم کنیم.

  وی افزود: استقلال با این مهره‌ها و نیمکتی که دارد باید در کورس قهرمانی باشد. تعویض‌های استقلال را با ما را مقایسه کردید؟ اشتباهات فردی در تیم ما زیاد انجام و دیداری را واگذار کردیم که فکر نمی‌کردیم این نتیجه در آن ثبت شود. آنچه که مدنظر علی کریمی قرار دارد این است که در تعطیلات لیگ روی تیم کار شده و به شکلی بازی کنیم که در شأن و شخصیت سپیدرود باشد. در رختکن صحبت کردیم که در تیم اسمی به نام فلان بازیکن نداریم و اسم تیم سپیدرود است. ما چیزی جز شرمندگی برای هواداران نگذاشتیم و آنها نیز ما را درک می‌کنند.

  مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت همچنین خاطر نشان کرد: در لیگی که تلاطم دارد، پیکان با بازیکنانی که در اختیار داشته، شش بازی پشت سر هم واگذار می‌کند. به غیر از چند تیم، بقیه تیم‌ها فرازونشیب‌های زیادی داشته‌اند. بازیکنان ما امروز درس بزرگی گرفتند و فهمیدند که کار سختی در پیش دارند. ساده‌ترین کاری که در تمرینات انجام می‌دهیم، حفظ توپ است، اما امروز این کار را هم انجام ندادیم. مسلماً وظیفه ما این است که نقاط ضعف‌مان را بررسی کنیم. قطعاً دنبال بازیکن نیز خواهیم بود.

  امامی‌فر تصریح کرد: کریمی پس از بازی با بازیکنان صحبت کرد و گفت که باید همه توان‌شان را بگذارند. اگر همه توان‌شان این است بعدها نباید خرده‌ای بگیرند. آنها باید تمرکز کرده و بتوانند در نیم‌فصل دوم خودشان را نشان دهند. در نیم‌فصل دوم ممکن است بازی‌ها هر چهار روز یک بار برگزار شود. در آن زمان چطور می‌خواهند بازی کنند؟! بنابراین، بازیکنان باید طرز فکر خود را عوض کنند.

  وی ادامه داد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. مهرداد بایرامی بازی کند یا نه، فرقی ندارد. هر بازیکنی براساس تفکرات کریمی و شرایط بازی به میدان می‌رود. اگر تمرکز بازیکن به‌هم می‌ریزد، دلایل زیادی دارد و تعطیلات لیگ فرصت خوبی است تا به بررسی نقاط ضعف تیم بپردازیم.

  مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت همچنین خاطر نشان کرد: ما خودمان انتظار چنین بازی نداشتیم و اینکه اختلاف به پنج گل برسد. درست است که ما هم شانس کمی برای گل زدن داشتیم، اما اختلاف ما با استقلال این نبود. تمرکز بازیکنان باید بیشتر می‌شد. تیم استقلال جوان بود و طبق آنالیز، میانگین سنی آنها 24 سال بود. اشتباهات فردی ما خیلی بالا بود. وقتی تعویض آخر استقلال مرتضی تبریزی باشد، بهای زیادی برای آن می‌پردازید.

  امامی‌فر در واکنش به داوری بازی امروز تصریح کرد: داوری مشکلی نداشت.

  وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه سپیدرود امروز افتضاح بازی کرد، گفت: کلمه افتضاح در ذهن شما بوده و از نظر من این‌گونه نیست. ما به فوتبال چنین نگاهی نداریم و از این ادبیات استفاده نمی‌کردیم. اگر طرفدار پیکان بودید، از چه کلمه‌ای بعد از شش باخت به کار می‌بردید. دو برابر ما بازیکن دارند و فوتبال همین است. یک طرف آن برد است . یک طرف دیگر شکست. ما پذیرفتیم که بد بودیم و بازی را واگذار کردیم. بروید آمار بگیرید که سپیدرود در چند بازی آخر چند امتیاز گرفته و آن را با تیم‌های دیگر مقایسه کنید. ما حداقل امتیازی در نظر می‌گیریم که تیم در لیگ بماند. فولاد خوزستان را ببینید چقدر هزینه کرده که افشین قطبی را با دستیاران خارجی آورده است. بازیکن معمولی در این فوتبال چقدر می‌گیرد؟ اگر چهار بازیکن معمولی بگیریم، یک میلیارد و نیم می‌شود! هزینه‌های آنها را چه کسی متقبل می‌شود؟ این هزینه‌ها برای تیم انتهای جدول چقدر خواهد بود؟