فدراسیون بسکتبال حامی 130 هزار دلاری را از دست داد

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ،سال های سال است که شرکت پیک تامین کننده لباس های ورزشی تیم های ملی بسکتبال ایران است و امسال نیز فدراسیون اعلام کرد که قراردادی خوب با این شرکت امضا شده و پیک همچنان حامی بسکتبال کشور خواهد بود اما چند ماهی است که این شرکت قراردادش با ایران به ارزش سالانه 130 هزار دلار را فسخ کرده و دیگر پوشاک ورزشی بسکتبال کشور را نیز تامین نمی کند.

این اتفاق در شرایطی افتاده که با اضافه شدن بسکتبال بانوان ایران به رقابت های بین المللی پیک فرصت خوبی در بازار ایران داشت اما مشخص نیست چرا تصمیم گرفته قراردادش را با فدراسیون فسخ کند.

فسخ قرارداد مهر ماه اتفاق افتاده و فدراسیون هیچ اطلاع رسانی در اینباره نکرده است و حتی تیم ملی نوجوانان ایران با لباس های یک شرکت ایرانی در رقابت های دختران آسیا شرکت کرده بود و تیم ملی نیز به صورت رایگان و بدون هیچ دریافتی از شرکت پیک در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی به میدان رفت.

بسکتبال ایران از قدرت های آسیا است و در جام جهانی نیز حضور دارد و همین مساله می تواند باعث جذب حامیان مالی و اسپانسرهای مختلف باشد اما مشخص نیست چه اتفاقی افتاده که شرکت پیک پس از سال ها تصمیم گرفته دیگر با بسکتبال ایران همکاری نداشته باشد.

دبیر فدراسیون بسکتبال درباره این موضوع به ایسنا گفت: با توجه به تحریم ها و فشارهایی که روی این شرکت بود مسوولان پیک چنین تصمیمی گرفتند. چون آنها در ایران بازار نداشتند به ادامه همکاری علاقه مند نبودند و قرارداد را فسخ کردند. قرارداد فدراسیون برای تامین لباس و حتی کفش برخی بازیکنان در سال 2019 بود که فسخ شد.

عماری ادامه داد: زمانی که تیم زیر 23 سال ما به چین رفته بود قرار شد یک محموله پوشاک به آنها تحویل داده شود که به ایران بیاورند اما همان زمان اعلام کردند که نمی خواهند همکاری ادامه پیدا کند و قرارداد فسخ شد. ما هم اکنون در حال رایزنی هستیم تا با یک شرکت دیگر به توافق برسیم و قرارداد امضا کنیم.

منبع: ایسنا