فرمان عجیب پروین: از برانکو انتقاد نکنید

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، علی پروین همچنان می‌خواهد نقشی عجیب را در پرسپولیس بازی کند و البته معلوم نیست در این نقش همیشه موفق باشد. علی پروین، مرد دیرپا و چهره تاثیرگذار باشگاه پرسپولیس از پیشکسوتان این تیم خواست تا از صحبت علیه کادرفنی این باشگاه و خصوصا برانکو پرهیز کنند. صحبت‌های شاید نسنجیده چند روز اخیر برخی پیشکسوتان علیه برانکو ایوانکوویچ با واکنش از سوی هواداران همراه شد و اظهارنظر برخی پیشکسوتان دیگر را نیز در پی داشت. سرمربی کروات سرخپوشان که طی مدت اخیر علیرغم مشکلاتی که باشگاه پشت سر گذاشته، توانسته نتایج خوبی کسب کند این روزها مورد هجوم برخی پیشکسوتان قرار گرفته است که ناراحتی علی پروین را نیز در پی داشته است.

در این رابطه علی پروین در حاشیه تمرین پیشکسوتان از آنها خواست از مصاحبه علیه کادرفنی پرسپولیس خودداری کنند. پروین اعلام کرد برانکو ارتباط خوبی با پیشکسوتان دارد و پیشکسوتان پرسپولیس نیز ارتباط خوبی با او دارند، پس نباید علیه برانکو صحبتی شود.

در اینکه انتقادات علیه برانکو منطقی بوده یا نه، بحثی نیست اما اینکه یک نفر فرمان پایان انتقادات را صادر کند، چندان رفتار متمدنانه‌ای محسوب نمی‌شود. علی پروین پس از کناره‌گیری از مربیگری و فوتبال، دوباره جایگاه احترام‌برانگیزی در سالهای اخیر برای خود ساخته، اما فرمان پایان انتقادات علیه برانکو عجیب است و البته فقط از پروین برمی‌آید.

مدیریت و کادرفنی پرسپولیس البته در بسیاری مقاطع اخیر شاید با نزدیک بودن به علی پروین مسائل خود را حل کرده‌اند و در گفت و گو با هوادار یا پیشکسوتان از نفوذ پروین بهره برده‌اند اما اینها دلیل کافی برای سکوت همه با فرمان علی پروین نیست. علی پروین شاید همیشه تصمیم درستی نمی‌گیرد که خود را در نقش فرمانده قرار می‌دهد. پرسپولیس چهره‌های موثر پرشمار دیگری هم دارد که آنها نیز اجازه نقد و ارائه نظر در رسانه‌ها دارند، البته نه با شیوه بی‌محتوایی که برخی پیشکسوتان مطرح می‌کنند.

منبع: ایران ورزشی