قدرتنمایی تیم‌های آسیایی برابر حریفان

تیم های آسیایی در فاصله کمتر از ۳ ماه تا شروع جام ملت های آسیا موفق به ثبت نتایج خوبی برابر حریفانشان شدند.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا، جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ کمتر از ۳ ماه دیگر در کشور امارات برگزار می‌شود و ۲۴ تیم برتر قاره کهن برابر هم به میدان خواهند رفت تا قهرمان این دوره از رقابت ها مشخص شود. در حالی که زمان زیادی به شروع این رقابت‌ها باقی نمانده است، تیم‌های برتر قاره آسیا با برگزاری دیدارهای دوستانه سعی در محک خوردن برابر حریفان‌شان دارند و توانستند نتایج خوبی هم به دست بیاورند.

* کره جنوبی ۲ – اروگوئه یک

تیم ملی فوتبال کره جنوبی موفق شد اروگوئه تیم پنجم رده بندی فیفا را که لوئیس سوارس را در اختیار نداشت با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد. این در حالی است که کره جنوبی الان ۵۰ پله پایین تر از اروگوئه در رده بندی فیفا قرار دارد.

هوانگ اوی جو در دقیقه ۶۶ روی یک ریباند از روی ضربه پنالتی دروازه اروگوئه را باز کرد و در ادامه وسینو روی اشتباه خط دفاع کره دروازه این تیم را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند. این پایان کار نبود و یونگ وو یونگ موفق شد گل دوم را برای کره به ثمر برساند.

ژاپن ۳ – پاناما صفر

تیم ملی فوتبال ژاپن نیز موفق شد با ۳ گل پاناما را از پیش روی بردارد. تاکومی میناموتو ابتدا در نیمه نخست برای تیمش گلزنی کرد. در ادامه ایتو و مدافع حریف دو گل دیگر برای سامورایی ها به ثمر رساندند تا این دیدار با برتری ژاپنی ها همراه شود.

قطر ۴ – اکوادور ۳ 

تیم ملی فوتبال قطر نیز در حضور بازیکنان تیم السد قطر موفق شد با نتیجه ۴ بر ۳ اکوادور را شکست دهد. اکرم عفیف ستاره تیم السد ابتدا تیمش را پیش انداخت و در ادامه موغض علی بازیکن الدحیل گل دیگر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ را به ثمر رساند. حسن الهیدوس و علی دیگر گلهای قطری ها را در این دیدار به ثمر رساندند.

برزیل ۲ – عربستان صفر

در نهایت تیم ملی عربستان برابر برزیل با تمام ستارگان خود به میدان رفت و با دو گل شکست خورد. نیمار دو پاس گل ثبت کرد. ابتدا در نیمه نخست برای گابریل ژسوس و یکی هم برای ساندرو در نیمه دوم تا شکستی آبرومندانه برای عربستان ثبت شود.

تیم ملی فوتبال ایران فیفا دی نخست این ماه را همچون ماه قبل از دست داد و بازی دوستانه نداشت و قرار است سه شنبه در ورزشگاه آزادی در حالی به مصاف بولیوی برود که تماشای این دیدار رایگان اعلام شده است.