لیگ بسکتبال بانوان جذاب می‌شود

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مرحله پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال بانوان از فردا(پنجشنبه) آغاز می‌شود و مدعیان قهرمانی از دو گروه اول و دوم رقابت خود را برای کسب جام قهرمانی آغاز می‌کنند. در این هفته هیرو ، صدرنشین گروه اول در خانه‌ی صدرا شیراز که به عنوان تیم چهارم گروه دوم به پلی آف صعود کرد بازی می‌کند. با توجه به نتایجی که هیرو در مرحله گروهی کسب کرده است به نظر می‌رسد که  بازی سختی پیش رو ندارد. 

در دیگر بازی شاگردان آزاده زمانپور در دانشگاه آزاد برای بازی با خانه بسکتبال بندرعباس راهی این شهر می‌شوند. هرچند آمار و ارقام، برتری نسبی دانشگاه آزاد را نشان می‌دهند اما زمانپور در این باره گفت: “برنامه‌ریزی‌های خود را انجام می‌دهیم و نگاهمان اینگونه نیست که شاید بازی راحتی باشد.”

گروه بهمن، صدرنشین گروه دوم شاگردان نیکا بیک لیگ لی در دانشگاه گلستان را پیش رو دارد. دانشگاه گلستان تاکنون نشان داده که حریفان نباید و را دست کم بگیرند اما از طرف دیگر بازی‌های خوب گروه بهمن در مرحله مقدماتی که موفق به کسب ۹ برد از ۱۰ بازی خود شد کار را برای نماینده گلستان سخت می‌کند. در حالی که به نظر می‌رسد گروه بهمن برای پیروزی به میدان می‌رود، بیک لیک لی، سرمربی تیم گلستان گفت: “در پلی آف مهم این است که تیم نشان دهد بسکتبال را می شناسد، کار تیمی دارد و تاکتیک پذیر است، در این شرایط حتی اگر ببازیم هم برایم خوب است.”

نامی نو اصفهان نیز که از ابتدای فصل با جذب معصومه اسماعیل زاده، مژگان خدادادی و ساغر آجیلی با قدرت در لیگ ظاهر شده به مصاف پالایش نفت آبادان، مدافع عنوان قهرمانی می‌رود. این سه بازیکن فصل گذشته در پالایش نفت بازی می‌کردند و در این دیدار برابر تیم و مربی سابق خود حاضر می‌شوند. در حالی که زهرا مرتضی زاده، سرمربی نفت پیش از آنکه به دنبال قهرمانی باشد در فکر بازیکن سازی و عملکرد شایسته بازیکنان جوانش است اما سپیده جعفری، سرمربی نامی نو گفت: ” تنها برای قهرمانی می‌جنگیم و امیدوارم هر روز به این هدف نزدیک‌تر شویم. ما در هر بازی برنده می‌شویم تا به قهرمانی برسیم.” باید دید چه کسی می‌تواند فاتح این رقابت جذاب باشد.

در حالی که مسابقات پلی آف بین تیم های برتر لیگ برگزار می‌شود چهار تیم باقی مانده که نتوانستد به مرحله بالاتر صعود کنند بازی‌های دور حذفی را برای تعیین جایگاه خود برگزار می‌کنند.

بازی‌های اول پلی‌آف، ۴ بهمن

صدرا شیراز _ هیرو تهران، سالن خانه بسکتبال شیراز، ساعت ۱۲

خانه بسکتبال بندرعباس _ دانشگاه آزاد اسلامی، سالن فجر بندرعباس، ساعت ۱۱

دانشگاه گلستان _ گروه بهمن تهران، سالن خانه بسکتبال گرگان، ساعت ۱۳

پالایش نفت آبادان _نامی نو اصفهان، سالن شماره ۱ مجموعه ورزشی ۱۷ شهریور آبادان، ساعت ۱۱  

بازی‌های مرحله حذفی، ۴ بهمن

شرکت ملی گاز تهران _ پاژ تهران، سالن بسکتبال فدراسیون، ساعت ۱۱

نارسینا تهران _ باژوند بوشهر، مجموعه ورزشی حیدرنیا، ساعت ۱۰  

منبع: ایسنا