مدال‌آور بازی‌های آسیایی راهی مسابقات WESG چین شد

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، پس از گذشت دو روز رقابت نفس‌گیر و مهیج بین 128 نفر برتر کشور در رشته بازی پرمخاطب PES2019، در نهایت دومین نماینده ایران برای اعزام به بازی‌های جهانی ورزش‌های الکترونیک WESG در شهر چونگ‌کینگ چین مشخص شد.
یعقوبی رییس انجمن بازیهای الکترونیک با اعلام این خبر گفت: مجموعه شهرآفتاب تهران میزبان برگزاری مرحله نهایی مسابقات کشوری انتخابی تیم‌ملی ورزش‌های الکترونیک بود. با توجه به برگزاری نمایشگاه خودرو تهران و هم‌زمانی برگزاری این رقابت‌ها، خوشبختانه استقبال خوبی از این دوره از مسابقات از نظر تماشاچی و مخاطب صورت گرفت.
همچنین از نظر تعداد شرکت‌کنندگان، با عنایت به تقارن زمان برگزاری مسابقات با امتحانات دانشگاه‌ها و مدارس، می‌توان از این رویداد به‌عنوان پرمخاطب‌ترین و جذاب‌ترین رویداد ورزش‌های الکترونیک در سال ۹۷ یاد کرد.
وی در ادامه افزود: تعداد 700 نفر برای مسابقات ثبت‌نام کردند و پس از برگزاری مسابقات انتخابی در سطح استان‌های مختلف در 15 دی ماه گذشته، ۱۲۸ نماینده برتر کشور برای شرکت در دور نهایی مسابقات عازم تهران شدند. دور اول مسابقات نهایی به صورت متمرکز و در جداول گروهی برگزار شد و سپس ۶۴ نفر صعود کرده به مرحله بعد که به‌عنوان رتبه‌بندی (RANKING) کشور نیز دست یافته بودند در روز دوم رقابت‌ها به صورت 2 حذفی با یکدیگر مسابقه دادند و در پایان این مسابقات مهیج و فوق العاده حساس، دیدار نهایی میان فرشاد شاهسون و حسن پاجانی، هر دو از تهران برگزار شد.
پاجانی که (در کنار رضا نوبخت) سابقه کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا را داشت، توانست از تجربه و مهارتش استفاده کرده و بازی اول را به نفع خود تمام کند و در بازی دوم نیز موفق شد در یک رقابت فشرده و پایاپای در وقت اضافه دوم برنده رقابت شود و سهمیه کشوری برای اعزام به سومین دوره بازی‌های جهانی ورزش‌های الکترونیک WESG را کسب کند.
به این ترتیب ایران با دو نماینده در مسابقات یادشده که مقرر است در اواخر اسفند ماه در شهر چونگ‌کینگ چین برگزار شود شرکت خواهد داشت.
دیگر نماینده ایران برای حضور در مسابقات WESG شهریار شاکی است که توانست در رقابت‌های مقدماتی برخط(آنلاین) رشته بازی StarCraft2 به عنوان نماینده منتخب غرب آسیا مجوز حضور در مسابقات را به‌دست آورد.
تعداد قطعی ورزشکاران حاضر در مرحله نهایی مسابقات WESG در چین برای رشته بازی PES2019، از سراسر دنیا 20 نفر است که فقط کشورهای ایران، ژاپن، چین، کانادا، هنگ‌کنگ، ایالات‌متحده، صربستان و نماینده آسیای میانه دارای سهیمه‌ مستقیم و جداگانه‌ برای حضور در مرحله نهایی رقابت‌ها هستند و ورزشکاران سایر کشورهای جهان می‎بایست ابتدا در مسابقات انتخابی کشورهای خود و سپس در مسابقات انتخابی منطقه‌ای و قاره‌ای برای کسب 12 سهمیه باقی مانده شرکت کنند.
بدیهی است با توجه به روش سهمیه‌بندی کنونی، ارزش کسب سهمیه مستقیم (بواسطه مدال بازی‌های آسیایی کسب شده توسط آقایان حسن پاجانی و رضا نوبخت) در مسابقات نهایی چین بسیار دارای اهمیت است.

منبع: فارس