مربی آلمانی جدید استقلال را بهتر بشناسید !


به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه،  مسئولان باشگاه استقلال امروز بعد از انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان دستیار شفر با فدراسیون فوتبال آلمان مکاتباتی را برای انتخاب یک مربی جوان انجام داده تا علاوه بر حضور در استقلال در آکادمی این باشگاه هم فعالیت کند.
نام این مربی آلمانی مارتین فورکل است. برای شناخت بهتر مربی جدید آبی های پایتخت نگاهی به رزومه او می اندازیم:

*دوران بازیگری

 او فوتبالش را با دو تیم زادگاهش یعنی ویکتوریا و VfB  اتریش آغاز کرد. او پس از حضور در این دو تیم به تیم آماتوری  TSV آلمان ملحق شد. در سال 1996 دو تیم TSV و SpVgg Fürth ادغام شدند و در نهایت باشگاه فوتبال گروتر فورث بوجود آمد که در بوندسلیگای 2 حضور داشت.فورکل با این تیم به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد.

او در دوران بازیگری اش نتوانست به یک فوتبالیست درجه تبدیل شود در در تیم های بوندسلیگا 2 و 3 بازی کرد تا دوران فوتبالی اش به پایان رسید.

با نگاه به کارنامه ملی فورکل متوجه می شوید که او برای تیم ملی جوانان آلمان در سال 1999 در جام جهانی جهانی جوانان بازی کرده است.

*دوران مربیگری

او کار مربیگری با پایه های باشگاه فوتبال زاربروکن آلمان آغاز کرد و پله پله ترقی کرد تا بعد از 4 سال به تیم بزرگ سالان این تیم رسید. او در سال 2016-2017 به عنوان دستیار تیم ملی ویتنام کار کرد. وی در سال های گذشته در پروژه بزرگ فوتبال ویتنام فعالیت خود را با این کشور آغاز کرد و ابتدا به عنوان دستیار در جام جهانی زیر 20 سال کره و جام ملت های آسیا رده های سنی شرکت کرد و از مدتی قبل نیز هدایت تیم هو چی مینه ویتنام را بر عهده داشت. این مربی آلمانی مدرک A یوفا را در کارنامه خود دارد.

منبع : فارس