مربی تیم ملی وزنه‌برداری: مصدومیت سبب شد با تمام قوا در مسابقات جهانی شرکت نکنیم

مربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: خداحافظی ناگهانی بهداد سلیمی، عدم حضور رستمی و حسینی و مصدومیت برخی از وزنه‌برداران سبب شد تا با دو یار کمتر در مسابقات جهانی حضور یابیم.

به گزارش شبکه لحظه ، منطقه خراسان، اکبر خورشیدی مربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران در مراسم استقبال از کاروان تیم ملی وزنه‌برداری، در خصوص کیفیت مسابقات جهانی ترکمنستان اظهار کرد: تمام کشورها با قدرت در این مسابقات حاضر شده بودند. با توجه به قهرمانی ایران در دوره گذشته و حضور قدرتمندانه سایر کشورها، انتظار می‌رفت که ایران در این دوره از مسابقات نتواند مقامی کسب کند، اما با همت ورزشکاران و انسجام کادرفنی، با وجود دو وزنه‌بردار کمتر نسبت به سایر تیم‌ها توانستیم مقام سوم را از آن خود کنیم.

وی در خصوص حضور تیم ملی ایران با دو وزنه‌بردار کمتر در مسابقات جهانی خاطرنشان کرد: فدراسیون جهانی وزنه‌برداری قوانین خاص خود را دارد. باید سه ماه پیش از آغاز مسابقات جهانی لیست ورزشکاران به فدراسیون جهانی اعلام می‌شد. با وجود بازی‌های آسیایی که در پیش داشتیم و خداحافظی بهداد سلیمی و مصدومیت برخی از وزنه‌برداران، برایمان اعلام اسامی جهت مسابقات جهانی مقدور نبود. زمان کمی برای معرفی وزنه‌برداران به فدراسیون جهانی داشتیم، اگر دو وزنه‌بردار دیگر در تیم‌مان حضور داشتند شاید مقامی بهتر از این را از آن خود می‌کردیم.

مربی تیم ملی وزنه برداری در خصوص غیبت کیانوش رستمی و سعید علی‌حسینی عنوان کرد: این دو وزنه‌بردار با توجه به اینکه از بازیهای آسیایی جاکارتا بازگشته بودند، از حضور در مسابقات جهانی عذرخواهی کردند، البته در رقابت‌های بعدی می‌توانند شرکت کنند و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

خورشیدی با اشاره به اینکه تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در ۵ دسته از کسب مدال بازماند، تصریح کرد: از هشت وزنه‌بردار حاضر در تیم ملی، ۵ نفر از آنها برای نخستین بار پیراهن تیم ملی را برای مسابقات جهانی بر تن کرده‌بودند. علاوه بر این چهار نفر از وزنه‌برداران در مسابقات جهانی جوانان مقام کسب کرده‌بودند.

وی در رابطه با برنامه‌‎های آتی تیم ملی وزنه‌برداری یادآور شد: با توجه به نزدیک شدن به المپیک ۲۰۲۰، مسابقات گزینشی برگزار خواهیم کرد. امکان دارد برخی از وزنه‌برداران در کاپ قطر شرکت کنند. پس از آن عازم مسابقات قهرمانی آسیا در چین خواهیم‌شد.

مربی تیم ملی وزنه‌برداری در خصوص سهیمه‌های ایران برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو ادامه داد: دو سهمیه‌ای که پیش از این برای ایران تدارک دیده‌ بودند، تغییری نکرده‌است، اما کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش وجوانان و فدراسیون وزنه‌برداری در تلاشند تا این سهمیه افزایش یابد. هر وزنه‌بردار در زمان باقیمانده تا المپیک باید حداقل در یکی‌دو مسابقه مهم شرکت کرده و آزمایش دوپینگ دهد.

منبع :خبرگزاری ایسنا