ناظر دیدار جنجالی والیبال: بازیکنان و مربیان دو تیم مقصر بودند

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، خلیل یگانه مجد درباره درگیری در دیدار دو تیم پیام مشهد و خاتم اردکان در لیگ برتر والیبال و نیمه کار ماندن این دیدار اظهار کرد: زوایای مختلفی دارد و اگر بخواهیم بررسی نیاز به بررسی دقیق کمیته انضباطی فدراسیون دارد و خیلی‌ها باید بیایند و پاسخگوی رفتارهای زشت خود باشند. متاسفانه صحنه‌های بسیار زشتی از بازیکنان دو تیم در این بازی دیدیم و تماشاگران به هیچ وجه نقشی در این اتفاقات نداشتند. من هیچ صحنه زشتی از سوی تماشاگران ندیدم و این بازیکنان مطرح و کاپیتان‌ها بودند که دست به زشت ترین حرکات زدند. جالب است مربیان دو تیم نیز دست روی دست گذاشته بودند و اصلا کاری نمی‌کردند و هیچ گونه تسلطی بر بازیکنانشان نداشتند.

ناظر بازی پیام مشهد و خاتم اردکان افزود: بازیکنان و مربیان پس از هر صحنه طوری به سمت داوران حمله می‌بردند و داور را احاطه می‌کردند که من شخصا وارد عمل شدم چون واقعا کنترل بازی را از دست داوران خارج کرده بودند. صحنه‌های بسیار زشتی را در این بازی دیدم. به گونه‌ای که تابحال در عمرم این صحنه‌ها را ندیده بودم. جا دارد از تماشاگران مشهد واقعا تشکر کنم که بسیار خویشتن‌دار بودند.

وی درباره نحوه آغاز درگیری‌ها گفت: شروع بازی همه چیز عادی بود در ست اول مشکل خاصی نبود، در ست دوم نیز یکی دو شعار شنیده شد اما آن شعارهایی که همه فکر می‌کنند نبود اما من نمی‌دانم چرا باید بازیکنان پس از هر تصمیم داور باید به سمت داوران هجوم ببرند. به سمت داور اول می‌رفتند بعد به سمت داور دوم و بعد به سمت ناظر می‌آمدند. در ست دوم داور اول به من اعلام کرد یکی از تماشاگران پست سرش فحاشی می‌کند که شناسایی شد و توسط ماموران نیروی انتظامی به بیرون از سالن برده شد. در ست پنجم در امتیاز ۱۰ بر ۸ داور اول توپی را اوت اعلام کرد اما تیم اردکان می‌گفت سردفاع حریف به آن برخورد کرده و باید به آن‌ها امتیاز داده شود بخاطر همین ۷ دقیقه بازی متوقف شد و متاسفانه شهرام محمودی کاپیتان تیم اردکان طوری به سمت داور اول هجوم برد که نزدیک بود تور پاره و میله از جایش کنده شود.

یگانه مجد خاطرنشان کرد: جالب این بود که مربیان اردکان و مشهد فقط تماشاگر بودند و اصلا کاری نمی‌کردند و بازیکنانشان را عقب نمی‌کشیدند، تا اینکه من وارد شدم و به بازیکنان گفتم بفرمایید عقب، سپس داور به محمودی کارت قرمز و به مصطفی‌وند هم کارت زرد داد که کاملا درست بود. در ادامه بازیکنان و مربیان باز به هر تصمیم داور به شدت اعتراض می کردند و مربیانشان هم در این میان فقط تماشاگر بودند. پس از این اتفاقات و ادامه جنجال‌ها من به داور گفتم پایین بیا و به مربیان دو تیم هم گفتم بازیکنانتان را بیرون ببرید تا ما تصمیم‌گیری کنیم. گفتم اگر تصمیم‌گیری کردیم و گفتیم بازی ادامه پیدا کند اما از انجام آن خودداری کنید دیگر مابقی کار بر عهده کمیته انضباطی فدراسیون است. در نهایت پس از ۱۰ دقیقه توقف بازی بنا شد بازی ادامه پیدا کند. داور هم حکم داد سرویس تکرار شود  باز دخالت کردند که چرا داور بجا داده است. آخر به شما چه ربطی دارد و چرا نباید با نظر داور و ناظر بازی احترام بگذارند؟

وی افزود: سپس مربی تیم اردکان گفت شما گفتید تیم را بیرون بفرستید من هم بازیکنان را به رختکن فرستادم و آن‌ها دوش گرفتند و دیگر نمی‌توانند بازی‌کنند، درحالیکه من نگفته بودم تیم را کلا از بازی بیرون ببرید بلکه برای تصمیم‌گیری اعلام کردم فعلا بازی متوقف شود. اصلا با این فرض که من گفتم تیم را بیرون ببرید حالا می‌گویم تیم را به زمین بیاورید و باید این کار انجام شود. من حتی به رختکن هم رفتم و دیدم اصلا آنجا دوش نداشت. فقط یک دوش دستی داشت که خیلی کثیف بود و اصلا بازیکنان حاضر نبودند با آن دوش بگیرند و اصلا رختکن خیس نشده بود.

یگانه مجد با بیان اینکه مربیان و بازیکنان هیچگونه همکاری با داوران و ناظر بازی برای برقراری آرامش نداشتند، گفت: سالک اصلا صدای من را نمی‌شنید. ۱۰ نفره به سمت داور هجوم می‌بردند اگر نتیجه نمی‌گرفتند به سمت ناظر بازی می‌آمدند. جالب است یعقوبی مربی اردکان دخالت‌هایی در بازی می‌گیرد که اصلا ربطی به او نداشت.

وی با بیان اینکه این بازی زوایای پنهان زیادی داشت گفت: آقای مربی شما که دیدی بازیکن تیمت چه حرکتی در قبال تماشاگران داشت چرا هیچ برخوردی نکردی؟شما حتی نمی‌توانی بازیکنانت را کنترل کنی. قوچان‌نژاد هم پس از این اتفاقات در بلندگو اعلام کرد اصلا ما این برد را نمی‌خواهیم و هیچ ارزشی برای ما ندارد.

ناظر سازمان لیگ در این بازی گفت: گزارش تکمیلی این اتفاقات را روز شنبه به فدراسیون می‌دهم. شب گذشته نیز با کمیته داوران و هم با سازمان لیگ صحبت کردم و تمام مسائل رخ داده را به آن‌ها منتقل کردم.

وی درباره عملکرد داوری در این دیدار نیز خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم داوری مشکلی نداشت. بعضی داوران ما ناشناخته هستند اما میرزایی داور شناخته‌شده‌ای است. متاسفانه بازیکنان هیچ کاری به جهت دست داور و توپ نداشتند فقط هجوم می‌آوردند و به بدترین شکل اعتراض می‌کردند. اصلا کجای قانون آمده بازیکن یا مربی این حق را دارد که به داور اینگونه اعتراض کند؟حتی من ناظر هم نمی‌توانم در کار داوری دخالت کنم. سرپرست تیم اردکان وسط بازی به من می‌گوید چرا با کت و شلوار کنار زمین نشسته‌ای؟ خب من باید لخت کنار زمین می‌نشستم؟ متاسفانه بازیکنان و مربیان کوچکترین اطلاعی از قوانین ندارند و فقط تهدید می‌کردند. مربی تهدید می‌کرد تیم را از لیگ بیرون می‌کشم. خب به من و داور بازی چه ربطی دارد هر کاری دوست داری انجام بده. بازیکنان و مربیان به داوران توهین‌های زیادی داشتند و باید مقصرین بیایند و پاسخگو باشند.

یگانه مجد در پایان در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای جلوگیری از این اتفاقات تلخ پیشنهاد می‌کند گفت: ۲ سال پیش زمانی که دبیر سازمان لیگ بودم پس از اتفاقاتی که در آن زمان مانند الان رخ داد در جلسه اعلام کردم لیگ را یکسال تعطیل کنید که مورد موافقت قرار نگرفت. الان هم بهترین کار این است که لیگ والیبال را یکسال تعطیل کنند.

منبع: ایسنا