نمایش ضعیف شاگردان خیرآبادی/ شکست ۴ فرنگی‌کار ایران و صعود دلخانی به نیمه نهایی

در جریان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان، میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم راهی نیمه نهایی شد اما ۴ فرنگی‌کار دیگر ایران برابر رقبایشان شکست خوردند.

به گزارش شبکه لحظه ، در جریان رقابت‌های روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان که در بوداپست پایتخت رومانی در حال برگزاری است، ۵ فرنگی‌کار ایران به مصاف رقبای خود رفتند که حاصل آن شکست ۴ نماینده ایران و راهیابی دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم به مرحله نیمه نهایی بود.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۱۶ کشتی‌گیر حضور دارند، رضا خدری در دور نخست به مصاف بالبایی دوردوکوف از قرقیزستان رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد. خدری برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.  این کشتی‌گیر قرقیز به نیمه نهایی صعود کرده است.

در وزن ۶۳ کیلوگرم، میثم دلخانی در دور اول برابر ایهور بلیاک از بلاروس با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم  نهایی نیز برابر رامیز ممدوف از جمهوری آذربایجان با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

در وزن ۷۷ کیلوگرم که ۲۸ نفر حضور دارند، سیدمحمد چوبچیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم برابر ساجان از هند در حالیکه با نتیجه ۶ بر صفر پیش بود در نهایت با نمایشی ضعیف ۱۴ بر ۶ شکست خورد و از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی بازماند. چوبچیان پس از دو دقیقه و 30 ثانیه، دچار ضعف بدنی شد و آمادگی جسمانی بسیار پائینی داشت. او برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد. این کشتی‌گیر هندی به نیمه نهایی صعود کرده است.

در وزن ۸۷ کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست به مصاف اینوت کاراس از رومانی رفت و در پایان با نتیجه ۱۳ بر ۴ به برتری رسید و راهی یک هشتم نهایی شد اما در دومین مبارزه برابر مصاف قاضی خلیل‌اف از روسیه با نتیجه ۵ بر ۳ شکست خورد. فلاح نیز برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۲۳ نفر حضور دارند، علی‌اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با زویادی پاتاریدزه قهرمانان جوانان جهان و دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد. یوسفی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد،در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران بر عهده جمشید خیرآبادی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا