نیکوخصال: “آزادی” برای فینال آسیا 15 میلیارد هزینه دارد

مدیر ورزشگاه آزادی با بیان اینکه بهسازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا 15 میلیارد تومان هزینه دارد، گفت: ما نگفتیم این مبلغ باید توسط پرسپولیس پرداخت شود، بلکه وظیفه وزارت ورزش و جوانان است که با پرداخت این مبلغ آزادی را هرچه سریع‌تر برای این دیدار آماده کند.

 به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا دفرهاد نیکوخصال درباره 24 ایراد وارده از سوی AFC به ورزشگاه آزادی برای برگزاری دیدار احتمال فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: ما برای آماده‌سازی ورزشگاه آزادی برای این دیدار هیچ جا اعلام نکردیم که پرداخت هزینه‌ها بر عهده پرسپولیس است. متاسفانه برخی در این  زمینه خبرسازی جعلی انجام دادند و من آن را تکذیب می‌کنم. آماده‌سازی ورزشگاه آزادی برای این دیدار تقریبا مبلغ 15 میلیارد هزینه لازم دارد که این هم باید از طریق وزارت ورزش و جوانان پرداخت شود نه از سوی پرسپولیس.

وی مهم‌ترین ایرادات وارده از سوی AFC به ورزشگاه آزادی را گیت‌های ورودی تماشاگران، سیستم صوتی، اتصال سیستم صوتی به اسکوربرد، تفکیک جایگاه تماشاگران و نرده‌کشی، بهسازی بی‌آرتی، جابه‌جایی محل میکسدزون، پوشیده کردن محل تماشاچیان و همچنین پوشیده کردن محل تونل ورزشکاران تا رختکن، تفکیک محل عکاسان و خبرنگاران، بحث شماره‌گذاری صندلی‌ها، ردیف‌ها و زون‌ها را مهم‌ترین ایرادات وارده عنوان کرد و گفت: در بین ایرادات وارد شده سیستم صوتی از مهم‌ترین ایراداتی است که AFC تاکید زیادی بر این مساله دارد.

نیکوخصال خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آقای داوری نماینده وزیر، هفته گذشته از سوی وزیر ورزش ماموریت پیدا کرده بود تا ایرادات ورزشگاه آزادی را به صورت فنی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد، وی با حضور در ورزشگاه آزادی میزان هزینه وارده برای آماده‌سازی ورزشگاه آزادی را  15 میلیارد تومان عنوان کرد که البته مدت زمان لازم برای آماده‌سازی ورزشگاه بستگی به این دارد که این بودجه چه زمانی از سوی وزارت ورزش در اختیار ما گذاشته شود تا بتوانیم ورزشگاه را تا 29 آبان برای برگزاری دیدار پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آماده کنیم. البته وی قرار است گزارشات لازم را به وزیر ورزش ارجاع دهد تا تصمیمات نهایی در این زمینه اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: من دقیق نمی‌دانم چه کسی باید هزینه آماده‌سازی ورزشگاه را پرداخت کند اما به نظر می‌رسد این هزینه باید از سوی وزارت ورزش  و جوانان پرداخت شود.

مدیر ورزشگاه آزادی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما آیا ورزشگاه آزادی تا زمان مقرر آماده می‌شود یا خیر؟ گفت: بسته به تخصیص اعتبارات دارد. اگر اعتبارات به موقع تخصیص داده شود ما تلاش خواهیم کرد فشرده کار کنیم تا آزادی را برای این دیدار آماده کنیم. در حال حاضر مشکل اصلی ما تخصیص اعتبارات است تا بتوانیم روند آماده‌سازی ورزشگاه آزادی را با توجه به ایرادات وارد شده برطرف کنیم.

نیکوخصال در پایان پیرامون این پرسش که نماینده AFC عنوان کرده در صورتی که ایرادات  ورزشگاه آزادی برطرف نشود، احتمال دارد فینال این دیدار در ورزشگاه آزادی برگزار نشود نظر شما در این باره چیست؟ گفت: در این خصوص فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیرنده است. هر تغییری که قرار است اعمال شود فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم‌گیری می‌کند و ما نیز بر اساس تصمیماتی که به ما ارجاع می‌شود، نظر نهایی را اعلام خواهیم کرد.