هفته پانزدهم لیگ برتر؛ برد پرگل پرسپولیس مقابل پارس جنوبی


به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، تیم فوتبال پرسپولیس امروز جمعه در پانزدهمین دیدار خود در لیگ برتر میزبان تیم پارس جنوبی بود که  این بازی با نتیجه سه بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده،‌ سیدجلال حسینی،‌ امید عالیشاه(سیداحسان حسینی – 89)، احمد نوراللهی،‌ آدام همتی، سعید حسین‌پور(حمیدرضا طاهرخانی – 46)، شایان مصلح، علی علیپور، سیامک نعمتی و گادوین منشا(محمدامین اسدی – 79).

ترکیب پارس جنوبی جم: رحمان احمدی، حامد نورمحمدی، محسن بنگر(امیر شبانی – 67)،‌ ابراهیم صالحی (روح‌الله سیف‌الهی – 46)، حسین پورامینی، محمد نوری(محمد شادکام – 75)، مجید علیاری، نیما انتظاری، سیدمحمد ستاری، شهرام گودرزی و سعید محمدفرد.

دقیقه 10: توپ تا این لحظه بیشتر در میانه زمین جریان داشت و دو تیم در حال محک زدن یکدیگر بودند. تا این لحظه موقعیت خاصی روی دروازه‌ها خلق نشد.

دقیقه 18: داور یک ضربه آزاد به سود پرسپولیس به دلیل خطای بازیکنان پارس روی امید عالیشاه اعلام کرد.

دقیقه 22: پرتاب اوت بلند بازیکنان پارس جنوبی را سیدجلال حسینی از داخل محوطه شش قدم دور کرد.

دقیقه 31: امید عالیشاه با یک فرار زیبا توپ را به داخل محوطه شش قدم پارسی‌ها فرستاد و علی علیپور در میان مدافعان حریف با کنترل توپ و ضربه با پای چپ اولین گل بازی را وارد دروازه پارس جنوبی کرد تا شاگردان برانکو با یک گل از حریف خود پیشی بگیرند.

دقیقه 33: سعید حسین‌پور، هافبک جوان پرسپولیس در یک موقعیت تک به تک توپ را به بدن رحمان احمدی کوبید.

دقیقه 41: ضربه آزاد محمد نوری به دیوار دفاعی بازیکنان پرسپولیس برخورد کرد.

دقیقه 44: تیم پارس جنوبی در دقایق پایانی فشار سنگینی روی دروازه بیرانوند آورد، اما ارسال‌های پیاپی این تیم را مدافعان سرخپوش دور کردند و اجازه ندادند دروازه این تیم تهدید شود.

نیمه دوم

دقیقه 47: نفوذ شایان مصلح به محوطه جریمه با برخورد این بازیکن با مدافع پارس جنوبی همراه شد اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 50: پاس بلند احمد نورالهی با دفع توپ مدافعان پارس‌جنوبی همراه شد که در ریباند گادوین منشا قصد شوت‌زنی از پشت محوطه جریمه را داشت، اما با دخالت مدافعان پارس جنوبی توپ در داخل محوطه به علی علیپور رسید و ضربه زمین این بازیکن از زیر دستان رحمان احمدی تبدیل به گل دوم سرخپوشان شد.

دقیقه 52:در این دقیقه حمیدرضا طاهرخانی نخستین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

دقیقه 55: یک و دو امید عالیشاه و گادوین منشا در پشت محوطه جریمه پارس جنوبی باعث شد تا هافبک سرخپوشان در موقعیت بسیار خوب در سمت چپ محوطه جریمه جمی‌ها صاحب موقعیت گلزنی شود. عالیشاه نیز با فرصت طلبی توپ را با ضربه نوک پا  روانه دروازه کرد که از میان پاهای رحمان احمدی برای سومین بار تبدیل به گل شد.

دقیقه 58: سانتر بسیار خوب امید عالیشاه از داخل محوطه جریمه پارس جنوبی در محوطه 6 قدم به گادین منشا رسید اما ضربه مهاجم نیجریه‌ای سرخپوشان با مهار خوب رحمان احمدی همراه شد تا یک فرصت بسیار خوب برای گل چهارم پرسپولیس از دست برود و همچنان منشا در حسرت گلزنی باقی بماند.

دقیقه 63: سیامک نعمتی به دلیل اعتراض به رضا کرمانشاهی دومین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

دقیقه 71: نیما انتظاری به دلیل خطا روی شجاع خلیل‌زاده  اولین کارت زرد بازیکنان پارس جنوبی را دریافت کرد.

دقیقه 74: پاس در عرض امید عالیشاه، علی علیپور را با رحمان احمدی تک به تک کرد اما ضربه علیپور با برخورد به رحمان احمدی به کرنر رفت.

دقیقه 78: سانتر احمد نورالهی با ضربه آکروباتیک شجاع خلیل‌زاده از بالای دروازه  رحمان احمدی به بیرون رفت.

دقیقه 81: پاس در عرض شایان مصلح در داخل محوطه جریمه به علی علیپور تا این بازیکن با کنترل توپ و چرخش گل چهارم پرسپولیس را به ثمر برساند اما داور مسابقه به دلیل خطای مهاجم سرخپوشان این گل را مردود اعلام کرد.

* هواداران پرسپولیس در اعتراض به اوسیانو کروز مربی تیم ملی به تشویق برانکو پرداختند و بعد از گل علیپور این شعار‌ها به اوج خود رسید.

* هواداران پرسپولیس بارها علیه استقلال و مهدی رحمتی شعار سر دادند.                                        

* شعار «پرسپولیس ایرانیم و حالا حالاها قهرمانیم» بارها در ورزشگاه شنیده شد.                                 

* هواداران پرسپولیس با شنیدن خبر شکست 2 بر یک تراکتورسازی مقابل فولاد حسابی خوشحالی کردند.

* تا پایان نیمه نخست بر تعداد هواداران حاضر در ورزشگاه افزوده شد و به 40 هزار نفر رسید.