واکنش تند قطری‌ها به اقدامات سیاسی امارات

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مسابقات جام ملت های فوتبال آسیا از امشب به میزبانی کشور امارات آغاز می شود اما در آستانه این رقابت‌ها، امارات اقدامی کرد که صدای کشور قطر را در آورد.

امارات در ادامه دخالت دادن سیاست در ورزش و مشکلاتی که با کشور قطر دارد، ابتدا سعود المهندی نایب رئیس فدراسیون قطر و کنفدراسیون فوتبال آسیا را به خاک خودش راه نداد و سپس از ورود خبرنگاران قطری به کشور خودداری کرد.

روزنامه «استاد الدوحه» قطر با تیتر «حماقت و رفتار زننده» و با انتشار عکس جلسه هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا – که علی کفاشیان هم در آن حضور دارد، نوشت: «مواضعی وجود دارد که همچنان یاد و خاطر وارد کردن سیاست به عرصه ورزش را در اذهان زنده می کند. این دولت های محاصره کننده (عربستان و امارات) هستند که چنین مواضع زشت و زننده ای اتخاذ می کنند. آنها به منظور متوقف ساختن نهضت ما و دیگر امورات زندگی‌مان چنین کاری را انجام می دهند که البته تاکنون شکست خورده اند.

در ادامه این گزارش به جلوگیری از ورود مهندی و خبرنگاران قطری به خاک امارات اشاره شده و آمده است: «این اقدامات در مقابل برخی دیگر از هیأت های ورزشی که به کشورهای محاصره کننده سفر کردند، تکرار شده است. کشورهای محاصره کننده با این اقدامات به دنبال تسویه حساب های سیاسی هستند. اکنون نیز سلسله اقدامات تبعیض آمیز از سوی این کشورها علیه قطری ها را می بینیم. دولت قدرتمند ما هم برای حمایت از شهروندان خود وارد عمل شده است.

اکنون وقت آن رسیده است که برای متوقف ساختن این اقدامات علیه هیأت های ورزشی خود از سوی کشورهای که ۱۹ ماه است ما را محاصره کرده اند، اقدام کنیم. ما امیدواریم کمیته رسانه ای ورزش به وظیفه خود در انعکاس اقدامات زننده کشورهای محاصره کننده عمل کرده و موجبات ظهور و بروز یک واکنش قاطع به این رفتار کودکانه را فراهم کند.»

در پایان این گزارش هم آمده است: «برای هر دردی دوایی هست که تجویز می شود به جز حماقت.»

منبع: مهر