ورود فیفا به پرونده آزار جنسی دختران فوتبالیست افغانستان

فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا قصد دارد پرونده آزار جنسی تیم فوتبال زنان افغانستان را بررسی کند.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا قصد دارد ادعاهای مطرح شده درباره آزار جنسی و فیزیکی در تیم فوتبال زنان افغانستان را مورد بررسی قرار دهد. این اتهامات علیه مسئولان بلندپایه فدراسیون فوتبال افغانستان از جمله کرم الدین کریم رئیس فدراسیون فوتبال این کشور مطرح شده ولی فدراسیون فوتبال افغانستان این ادعاها را به شدت محکوم و رد کرده است.

فیفا اعلام کرده است با توجه به جدیت موضوع، قصد دارد خود وارد این پرونده شود و در صورت تایید این اخبار، به هیچ وجه به آسانی از کنار آن نخواهد گشت.

چهار سال پیش فدراسیون فوتبال افغانستان تصمیم گرفت با تشکیل لیگ زنان در کنار لیگ مردان، به رشد فوتبال زنان در این کشور کمک کند.

گاردین ادعا کرده است یکی از مسئولان فوتبال زنان افغانستان اعلام کرده که آزارهای جنسی در محل فدراسیون فوتبال این کشور، محل اردوی افغانستان در ماه گذشته در اردن و کمپ تیم فوتبال زنان افغانستان رخ داده است.

سید علیرضا آقازاده دبیرکل فدراسیون فوتبال افغانستان در این باره گفت: این داستان حقیقت ندارد. هیچ آزار جنسی علیه بازیکنان دختر تیم زنان افغانستان صورت نگرفته است. برای ما خیلی آسان است که به خاطر تهدیدات طالبان، تیم فوتبال زنان افغانستان را منحل کنیم ولی ما نمی خواهیم به عقب برگردیم.

 

 

منبع : ایسنا