وزارت ورزش از زمان برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال بی‌اطلاع است!


به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در سال جاری به خاطر مطرح شدن بحث بازنشسته ها  و لزوم رسیدگی به آن در حضور اعضای مجمع، اهمیت زیادی دارد. بر همین اساس هیات رئیسه فدراسیون در یکی از نشست های اخیر خود مصوب کرد که این مجمع اوایل دی ماه برگزار شود. 

با این حال اما ۱۹ دی ماه به عنوان زمان برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال تعیین و نهایی شده است؛ یعنی دقیقا همزمان با جام ملت های آسیا و آغاز به کار تیم ملی فوتبال در این رقابت ها و آنهم در شرایطی که وزارت ورزش از آن بی اطلاع است!

جام ملت های آسیا از ۱۶ دی ماه در امارات آغاز می شود اما همزمان با شروع این رقابت ها و دیدارهای تیم ملی، مدیران فدراسیون در تهران درگیر مجمعی خواهند شد که به خاطر مطرح بودن بحث بازنشسته ها، اهمیت زیادی دارد. 

دیگر اینکه زمان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده فدراسیون فوتبال در حالی هفته گذشته توسط سایت این فدراسیون اطلاع رسانی شد که وزارت ورزش از آن بی اطلاع است! به گفته یک مقام مسئول در وزارت ورزش، تا به امروز از طرف فدراسیون فوتبال هیچ مکاتبه ای با این وزارتخانه در مورد مجمع عمومی و زمان پیشنهادی برای برگزاری آن انجام نشده است. 

مجمع عمومی فدراسیون ها با حضور نماینده وزارت ورزش که وزیر ورزش یا معاونان وی هستند، برگزار می شود. بر همین اساس فدراسیون ها زمان برگزاری مجمع را با اطلاع وزارت ورزش نهایی می کنند تا به لحاظ حضور نماینده این وزارتخانه، هماهنگی های لازم انجام شود اما به گفته این مقام مسئول، چنین هماهنگی از طرف فدراسیون فوتبال انجام نشده است. 

این مقام مسئول تاکید کرد که ملاک وزارت ورزش برای تصمیم گیری در همه زمینه ها، مکاتبه و نامه رسمی است در حالیکه تا به امروز از طرف فدراسیون فوتبال هیچ نامه ای در مورد مجمع عمومی و زمان برگزاری آن دریافت نکرده ایم. به هر حال احتمال حضور شخصِ وزیر در مجمع فوتبال زیاد است و لازم است در این زمینه هماهنگی های لازم انجام شود. 

برای برگزاری این مجمع گزارش عملکرد ۹۷ – ۹۶ فدراسیون، پیش بینی برنامه و بودجه سال آینده و گزارش صورت های مالی منتهی به ۳۱ تیرماه سال جاری سه محور اصلی برای بحث و بررسی مطرح شده اما قطعا تصمیم گیری در مورد بازنشسته های فدراسیون فوتبال، این سه محور را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

طی روزهای گذشته و به خاطر اجرا قانون منع به کارگیری بازنشسته ها ساکت از دبیرکلی فدراسیون، علی کفاشیان از مدیریت کمیته فوتسال و عباس ترابیان از ریاست کمیته فنی فوتسال کناره گیری کردند اما هنوز وضعیت بازنشسته ها در هیات رئیسه فدراسیون بلاتکلیف است. 

علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون، حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ همراه با عبدالکاظم طالقانی و محمود شیعی از اعضای هیات رئیسه جزو بازنشسته های هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستند که باید کناره گیری کنند اما هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است. 

رسیدگی به همین موضوعات، حساسیت مجمع پیش روی فدراسیون فوتبال را موجب شده است با این حال برای برگزاری آن به گونه ای تصمیم گیری شده که همزمان با جام ملت ها است و وزارت ورزش هم بی اطلاع! 

منبع: مهر