ویژه |عربستان با ستاره‌های صادراتی لالیگا

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه لحظه؛ تیم ملی عربستان آخرین بار در سال 1996 موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و این بار با مربی آرژانتینی خود در اندیشه قهرمانی دوباره بعد از بیست و دو سال است.

سالم الدوساری هافبک تهاجمی تیم ملی عربستان از معدود بازیکنان این کشور است که موفق به حضور در لالیگا و حضور در زمین مسابقه شد چرا که سایر بازیکنان تیم ملی عربستان که پیش از جام جهانی طی قراردادی مشترک با فدراسیون فوتبال اسپانیا به لالیگا رفته بودند موفق به حضور در زمین مسابقه نشدند و فقط با تیم‌های خود مدتی تمرین کردند اما سالم الدوساری 32 دقیقه موفق شد مقابل رئال مادرید به میدان برود و عملکرد قابل قبولی را نیز بر جای گذاشت.

الدوساری که هر سال پیشنهادات خوبی از تیم های حوزه خلیج فارس دارد هیچوقت سعی نکرد الهلال را ترک کند و حالا هافبک نفوذی عربستانی، یکی از نمادهای وفاداری تیم الهلال هم هست. او از سال ۲۰۰۹ که به جوانان الهلال پیوست، پیراهن باشگاه دیگری را نپوشیده است. الدوساری یکی از ۹ ستاره‌‌ای بود که در طرح حضور ملی‌پوش‌های عربستان قبل از آغاز جام جهانی روسیه، با رایزنی فدراسیون فوتبال این کشور به لیگ فوتبال اسپانیا رفت. اما طی شش ماه فقط سی دقیقه فرصت بازی به او رسید.

اولین بار رسانه‌های برزیلی به او لقب “نیمار خلیج فارس” داد و سایت گل او را “مروارید عرب” نامید. گفتنی است الدوساری در جام جهانی روسیه نیز موفق شد برای تیم ملی کشورش مقابل مصر گلزنی کند و نامش را در تاریخ گلزنان جام جهانی به ثبت برساند. همچنین فهد الموالد گلزن قهار تیم ملی عربستان یکی دیگر از بازیکنانی است که طبق همان قرارداد مذکور به صورت قرضی به تیم لوانته اسپانیا ملحق شد اما نتوانست به عنوان یار ثابت یا جانشین برای این تیم به میدان برود. او یکی از امیدهای اصلی موفقیت عربستان در جام ملت ها است؛ گفتنی است موالد گل صعود تیمش به جام جهانی را مقابل ژاپن به ثمر رساند.