پورعلی‌گنجی: می‌خواهیم آغاز ماه میلادی آینده، جشن قهرمانی بگیریم

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مرتضی پورعلی‌گنجی درباره مباحث مختلفی از جمله تساوی ایران و عراق در سومین بازی جام ملت‌های آسیا و همین طور شانس قهرمانی ایران در این تورنمنت به صحبت پرداخت. او با بیان این که به دیدارهای مراحل بالاتر جام نگاهی ندارد، عنوان کرد: تیم ملی بازی به بازی پیش می‌رود.

در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار ایسنا را با مرتضی پورعلی‌گنجی می‌خوانید.

* ابتدا درباره بازی با عراق و تساوی مقابل این تیم صحبت کن.

بازی درگیرانه و خوبی را شاهد بودیم که در نهایت با تساوی به پایان رسید و ما هم صدرنشین گروه شدیم.

* به نظر می‌رسید ایران علاقه‌ای برای برد نداشت چرا که بازی هجومی را از تیم ملی ندیدیم.

واقعا رفته بودیم که پیروز باشیم و سه امتیاز را بگیرم اما واقعیت در فوتبال این است که هیچ تیمی از پیش برنده نیست. برای ما مهم این بود که تیم نخست گروه باشیم که این اتفاق رخ داد. الان هم باید به آینده فکر کنیم و تمرکزمان روی بازی بعدی باشد تا با پیروزی در آن، به دور بعد صعود کنیم.

* شاید در مرحله یک‌چهارم نهایی با چین بازی کنیم. آیا تیمی بود که دوست داشتی با آن در این مرحله روبه‌رو شویم؟
 
ما بازی به بازی پیش می‌رویم و به بازی‌های آینده فکر نمی‌کنیم. الان باید خوب ریکاوری کنیم و خودمان را برای بازی مرحله یک‌هشتم نهایی آماده کنیم. نمی‌خواهیم از حالا به بازی‌های مراحل بعدی فکر کنیم.

* در سه بازی اخیر شاهد بودیم هواداران واقعا از تیم ملی حمایت کردند. این حمایت‌ها چقدر به شما کمک می‌کند؟

هواداران واقعا برای ما سنگ تمام گذاشته‌اند. ما وقتی این هواداران را می‌بینیم طوری انرژی می‌گیریم که می‌خواهیم جانمان را هم بدهیم تا این هواداران شاد شوند. من امیدوارم همه اتفاقات خوب طوری رقم بخورد که پایان این ماه میلادی و آغاز ماه جدید را هواداران فوتبال ایران جشن قهرمانی بگیرند.

منبع: ایسنا