پیروزی امید ها با هدایت عنایتی برابر سوریه

تیم ملی فوتبال امید کشورمان از ساعت ۲۰:۱۵ امشب در اولین بازی خود در گروه دوم رقابت‌های زیر ۲۳ سال غرب آسیا به میزبانی ورزشگاه بین‌المللی کربلا به مصاف سوریه رفت.

به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه؛ این بازی با گل‌های یاسین سلمانی(۱۰ و ۴+۴۵ پنالتی) و احمد شریعت‌زاده(۱۵) برای ایران و محمود الاسود(۴۵) برای سوریه با نتیجه ۳ بر یک به سود کشورمان تمام شد.

با نظر رضا عنایتی، سرمربی تیم، محمدرضا خالد آبادی، سامان فلاح، محمد امین حزباوی، حسین گودرزی، محمد قربانی، یاسین سلمانی، محمدحسین اسلامی(۶۰_ محمد حسین زواری) امیر جعفری(۹۰_ محمد مهدی احمدی)، سامان تورانیان(۶۰_ آریا یوسفی) آریا برزگر(۷۵_ امیرعلی صادقی) و احمد شریعت زاده(۷۵_ مجتبی فخریان) در ترکیب اصلی قرار گرفتند.

ماکسیم صراف، محمد ریحانیه، زیاد فاتح غنوم، مصطفی صفرانی، احمد یاسین دالی، اولیور کاس کاوو(۷۷_ عبدالرحمان الحسن) خالد الهجه، هیثم علوز(۵۶_ احمد المقداد) آنتونیو یعقوب(۵۶_ هزان عثمان) مصطفی عبداللطیف(۳۱_ فواز باوادکی) و محمود الاسود(۷۷_ عامر الفیاد) بازیکنانی بودند که مارک ووت هلندی به زمین فرستاد.

در نیمه اول بازی بارها تلویزیون عراق نام سرمربیان ۲ تیم، نفرات اخطاری، زنندگان گل و حتی نتیجه را به اشتباه درج و به نام تیم مقابل و بازیکنانش درج کرد.

با توجه به گرمای هوا، در دقیقه ۳۰ هر دو نیمه بازیکنان ایران و سوریه یک دقیقه استراحت کردند.

سه داور عراقی قضاوت مسابقه را برعهده داشتند.

زمین ورزشگاه کربلا کیفیت چندان مطلوبی نداشت.

تعدادی از هواداران ایرانی و سوری با حضور در ورزشگاه به حمایت از تیم خود پرداختند.

مصطفی صفرانی، زید فاتح و احمد یاسین از سوریه و یاسین سلمانی، حسین گودرزی و آریا یوسفی از ایران از داور کارت زرد گرفتند.

در دقیقه ۸۲ در شرایطی که محمد قربانی به دلیل مصدومیت توپ را به بیرون زده بود، بازیکنان سوریه با پرتاب اوت بازی را ادامه داده و حمله جد‌ی‌ را روی دروازه ایران خلق کردند که این اتفاق سبب درگیری بازیکنان و نیمکت‌نشین‌های ۲ تیم شد تا داور عراقی رضا عنایتی را با یک کارت زرد جریمه کند.

در نیمه دوم توپ بیشتر در اختیار سوری‌ها بود و ایران نتوانست کیفیت خوب خود در نیمه اول را به نمایش بگذارد. تیم کشورمان در این نیمه بیشتر به مدیریت بازی پرداخت.

یاسین سلمانی به دلیل نشان دادن علامت هیس پس از دبل کردن خود با کارت زرد داور جریمه شد.

شرح گل‌ها:

در دقیقه ۱۰ ضربه ایستگاهی زیبای یاسین سلمانی از گوشه سمت راست پشت زمین سوریه سبب به ثمر رسیدن گل اول ایران شد‌.

گل دوم نیز روی تیزهوشی امیر جعفری و توپ‌ربایی او و در ادامه ضربه دقیق احمد شریعت‌زاده در دقیقه ۱۵ وارد دروازه سوریه شد.

ضربه سر محمود الاسود در دقیقه ۴۵ روی ارسال بازیکن سوریه از سمت راست منجر به گل اول این تیم شد‌.

ارسال سامان تورانیان با برخورد به دست خالد الهجه سبب به صدا درآمدن سوت داور به نشانه پنالتی برای ایران شد‌. در مرتبه اول در شرایطی که صراف، دروازه‌بان سوری‌ها پنالتی یاسین سلمانی را مهار کرد اما داور به دلیل جلو آمدن او از خط دستور به تکرار پنالتی داد. البته در پنالتی مجدد ضربه کاپیتان ایران در جهت موافق حرکت دروازه‌بان حریف به گوشه سمت راست دروازه رفت تا تیم کشورمان ۳ بر یک پیش بیفتد.

انتهای پیام/