کارلوس کی‌روش: جانشینم در ایران تیم بهتری را تحویل می‌گیرد

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، کارلوس کی روش پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ایران با عمان در جام ملت های آسیا صحبت های جالبی درباره علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی داشته است. بیرانوند مجددا بعد از پرتاب بلندی که در بازی با عراق داشت، مورد توجه گسترده رسانه های دنیا قرار گرفته است. او در جام جهانی هم توانسته بود پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کند که این موضوع هم بازتاب زیادی در جهان داشت.

کارلوس کی روش که احتمالا بعد از جام ملت های آسیا بعد از ۸ سال ایران را ترک می کند و به کلمبیا می رود، درباره بیرانوند گفت: علی فوق العاده است. او علاوه بر قد، قلب بزرگی هم دارد. بیرانوند یک چیزهایی درونش دارد که همیشه به او انگیزه و جاه طلبی درستی برای بهتر و بهتر شدن می دهد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: گاهی اوقات شما بازیکنان بزرگ با استعدادهای زیادی دارید اما آنها تمایل ندارند که یک قهرمان باشند. علی این روحیه شگفت انگیز را دارد. ما این بازیکن را دوست داریم. همینطور او یک پسر فوق العاده و با شخصیت است. او هم یک دروازه بان خوب با پرتاب های عالی است و هم می تواند آواز بخواند!

کی روش همچنین درباره جام ملت های آسیا گفت: از نقطه نظر فنی، بدون شک ژاپن و کره جنوبی یک گام از ما و تمام تیم ها جلوتر هستند.

سرمربی تیم ملی ایران با بیان اینکه توانسته ذهنیت بازیکنان ایران را تغییر بدهد، تصریح کرد: یک جام و جایزه همیشه می ماند اما چیزی که اهمیت دارد این است که هر مربی ای بعد از من بیاید تیم بهتری را تحویل می گیرد که با آن کار را ادامه بدهد و برای موفقیت تلاش کند. بعد از هشت سال یک پایه و شالوده در تیم ایران پشت سر من قرار دارد. می دانیم که بازیکنان ایران از نظر ذهنی قوی هستند و می توانند موفق باشند.

منبع: مهر