گل‌محمدی: از دعوت نشدن بازیکنانم به تیم ملی خوشحال هستم

سرمربی صدرنشین لیگ برتر از دعوت نشدن بازیکنانش به اردوی تیم ملی ابراز رضایت کرد.

به گزارش شبکه لحظه، نتایج تیم پدیده که بدون اغراق و بر اساس آمار موجود، تا همین جای مسابقات هم بهترین نتایجی است که یک تیم فوتبال از استان خراسان در تاریخ حضور نمایندگانش در لیگ برتر موفق به کسب آن شده است و حالا پدیده هفته‌هاست که در صدر جدول قرار دارد و و توانسته است با صدرنشینی و کسب موفقیت هم نشاط و امید بیش‌تری را به مردم مشهد تزریق کند و هم آن‌ها را شاد کند.

با این حال اما برخی اتفاقات گویا برای جلوگیری از روند رو به جلوی تیم مشهدی حالا در حال وقوع است و نمونه آخر آن نیز لغو عجیب و غریب بازی این تیم مقابل استقلال تهران بود که حرف و حدیث‌های زیادی را هم به وجود آورد و حالا نیز مشخص نیست که این مسابقه چه زمانی قرار است برگزار شود!

با این وجود شاگردان یحیی پس از چند روز استراحت، از ابتدای هفته جاری تمرینات خود را در مشهد استارت زدند تا برای بازی مقابل سایپا به صورت کامل آماده باشند.

برای پیگیری وضعیت تیم پدیده و شرایط آماده سازی این تیم با یحیی گل محمدی گفت‌وگویی را انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:

* صدرنشینی در لیگ برتر چه طور است؟

– خب باید بگویم که کار سختی را تا این‌جای رقابت‌ها انجام دادیم که البته نتیجه‌اش برای‌مان فعلا شیرین بوده است. هر چند که باید بگویم که این صدرنشینی با تلاش بازیکنان و سایر همکارانم در کادر فنی، مدیران باشگاه و سایر اعضا باشگاه و البته حمایت‌های بی‌چون چرای هواداران به ثمر آمده است.

* به هر شکل نتایج تیم پدیده خیلی خوب بوده است؟

– همان‌طور که گفتم این نتیجه تلاش بچه‌ها و لطف خدا بوده است. امیدوار هستم این روندمان همین‌طور ادامه پیدا کند و مردم شاد شوند.

* فکر می‌کنید این روند تا کی ادامه داشته باشد؟

– تا هر زمانی که تلاش کنیم و حمایت شویم. تیم ما واقعا از هفته اول با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو بود و هنوز هم برخی از این مشکلات باقی است. می‌خواهم بگویم اگر مدیران شهری و استانی یعنی شهرداری و استانداری پای کار نمی‌آمدند ، تیم ما به کلی بهم می‌ریخت و صدرنشینی را از چند هفته قبل از دست رفته باید می‌دیدیم. اما خوشحالم که با حمایت و مطالبه مردم مشهد و خراسان، مسوولان پای کار آمدند و کمک‌های خوبی به تیم داشتند که قول داده‌اند ادامه‌دار خواهد بود و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

* خیلی می خواهند بدانند چرا بازی شما با استقلال تهران برگزار نشد؟

– باید بگویم این سوال را هم من از سازمان لیگ دارم که در این باره شفاف سازی کنند. بالاخره این بازی حق تیم ما بود و حق هواداران. زمانی که شایعه لغو بازی به گوش ما رسید، با سازمان لیگ تماس گرفتیم و آن‌ها اعلام کردند که ۱۰۰ درصد بازی برگزار می‌شود، اما درست روز قبل از تعطیلات آخر صفر اعلام کردند که بازی لغو شده است.

* یعنی فکر می‌کنید موضوع مشغله نیروی انتظامی درست نبوده است؟

– اولا که هنوز سازمان لیگ در این خصوص شفاف سازی نکرده است. من باید از استاندار خراسان رضوی و هم‌چنین آقای پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد برای پیگیری این موضوع تشکر کنم. طبق صحبت‌ها و رایزنی‌هایی که آقای پژمان‌فر انجام دادند، نیروی انتظامی هیچ مشکلی برای برگزاری این بازی نداشته است، حالا این وسط سوال پیش می‌آید که چه کسی به خود اجازه داده تا اقتدار نیروی انتظامی را به خاطر یک فوتبال زیر سوال ببرد؟

* تصورتان این است که با لغو این بازی به دنبال خروج استقلال از بحران بوده‌اند؟

– من حرفم این است که اگر همین شرایط برای تیم استقلال برعکس بود قطعا و یقینا لحظه‌ای اجازه تاخیر در بازی را نمی‌دادند، چه برسد به لغو آن. به هر شکل همه می‌دانند که شرایط استقلال با تاخیری که در این بازی به وجود آمد، بهتر خواهد شد و به نوعی کمک به این تیم بوده است.

* با این شرایط برنامه‌ریزی تیم شما هم به هم خورده است؟

– قطعا همین است. شما ببینید ما از هفته گذشته که با نساجی بازی کردیم تا اوایل آذر ماه یعنی در حدود ۲۲ یا ۲۳ روز هیچ مسابقه دیگری نداریم. در حالی که اگر بازی با استقلال انجام می‌شد، این زمان به دو هفته کاهش پیدا می‌کرد.

* حالا در این مدت طولانی بازی دوستانه‌ای هم در مشهد خواهید داشت؟

– متاسفانه به دلیل این که در مشهد تیم لیگ برتری، حتی دسته یکی وجود ندارد کار ما برای انجام بازی‌های تدارکاتی قوی بسیار سخت است. با این حال قرار است با هماهنگی که انجام دادیم روز چهارشنبه در ورزشگاه امام رضا (ع) یک بازی دوستانه سبک با یکی از تیم‌های مشهد داشته باشیم. بعد از آن به تهران می‌رویم تا بتوانیم با برخی از تیم‌های لیگ برتری بازی دوستانه داشته باشیم و بعد از آن دوباره به مشهد بازگردیم.

* با توجه به شروع سرما در مشهد و البته بارندگی به نظر می‌رسد زمین تمرین تیم هم چندان شرایط خوبی ندارد؟

– درست است. متاسفانه زمین تمرین ما در منزل آباد مشهد دیگر کیفیتی ندارد و باید به آن استراحت بدهیم. استاندار خراسان رضوی در این باره به ما قول داده بودند که این مشکل را حل کنند و فکر می‌کنم به مدیرکل ورزش و جوانان استان تاکید کرده بودند، اما متاسفانه این مشکل پابرجاست و باید بگویم که تیم ما زمین تمرین ندارد. البته در مشهد به طور کلی زمین چمن با کیفیت و مرغوب خیلی تعدادش کم است و این نیز دردسر دیگری را برای ما ایجاد کرده است.

* چرا از استادیوم امام رضا (ع) استفاده نمی‌کنید؟

– ابتدا باید از مسوولان تربیت بدنی آستان قدس رضوی بابت بهبود و بهسازی کیفیت چمن ورزشگاه نسبت به قبل تشکر کنم. اما در موضوع استفاده از زمین چمن ورزشگاه باید بگویم که ما چندین بار این موضوع را مطرح کردیم که زمین چمن این استادیوم را برای تمرینات تیم حتی یک روز در هفته در اختیارمان بگذارند، اما این کار انجام نشده است. فکر نمی‌کنم استادیومی با این عظمت برای برگزاری یک جلسه تمرین آسیبی به آن وارد شود. متاسفانه برای برگزاری یک جلسه تمرین سبک پیش از انجام بازی‌های رسمی هم اجازه ورود به ما نمی‌دهند، شرایطی که برای ما به عنوان تیم میزبان است کاملا شبیه به تیم‌های میهمان و شاید بدتر از آن‌ها هم باشد.

* در هفته‌های اخیر مردم مشهد حمایت خوبی از تیم شما داشته‌اند و حسابی ورزشگاه امام رضا (ع) را برای تشویق پر می‌کنند؟

– خب این لطف مردم است. همان‌طور که اشاره کردم بخش اعظمی از مشکلات تیم به دلیل مطالبه‌گری همین هوادارن‌مان و مردم مشهد و خراسان رقم خورده است. واقعا باید از آن‌ها تشکر کنم چرا که انگیزه‌ای دوچندان به ما می‌دهند. امیدوار هستم که دوستان برنامه‌ریز مسابقات و فدراسیون فوتبال به دغدغه‌های هواداران سایر تیم ها مثل تیم پدیده هم بیش‌تر توجه کند. این طور نباشد که خدای نکرده بین هواداران فرق قایل شوند.

* فهرست تیم ملی هم دوباره اعلام شد و بازهم بازیکنی از تیم شما در بین نفرات کی‌روش حضور نداشت؟

– خب قبلا هم در این باره صحبت کردم. من واقعا از این اتفاق خوشحال هستم و فکر می‌کنم این باعث می‌شود تا بازیکنان من به عنوان صدرنشین رقابت‌های لیگ تلاش بیش‌تری کنند تا بتوانند خودشان را بیش‌تر نشان بدهند تا شاید به تیم ملی هم دعوت شوند.

منبع :سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان