تیته، کلید کسب ششمین عنوان قهرمانی جام جهانی برزیل

کاکا مدعی است تیته، سرمربی برزیل می‌تواند کلید کسب ششمین عنوان قهرمانی جام جهانی باشد.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه و به نقل از گلوبو، برزیل آخرین بار در سال ۲۰۰۲ قهرمان جام جهانی شد و از آن زمان بهترین عملکرد این تیم حضور در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ بود که به میزبانی این کشور برگزار شد.

برزیل بعد از حذف از جام جهانی روسیه توسط بلژیک توانست در سال ۲۰۱۹ قهرمان کوپا آمه ریکا شود و به عنوان تیم نخست از آمریکای جنوبی راهی جام جهانی قطر شد. کاکا درباره شرایط برزیل گفت: ما تیم بسیار خوبی داریم، بازیکنان بسیار خوبی داریم و یک چیزی که برای من بسیار مهم است این است که تیته مدتهاست روی نیمکت برزیل است و به نظرم من حضور او می تواند کلید قهرمانی ما در این دوره باشد. تیته در تاکتیک بسیار خوب عمل می کند، او بازیکنان و روش بازی را درک می کند و او به این تیم هویت داده است. بنابراین می‌توانیم شاهد بازی های بسیار خوب برزیل در جام جهانی باشیم. فدراسیون فوتبال برزیل بسیار کار خوبی کرد که او را بعد از جام جهانی روسیه در تیم حفظ کرد. تیته حالا همه بازیکنان را به خوبی می شناسد و می داند در جام جهانی باید روی چه کسانی حساب کند.

او در ادامه گفت: ما بازیکنان جوان خوبی داریم.برای مثال رافینیا وینگر لیدز یونایتد، آنتونی مهاجم آژاکس، وینیسیوس جونیور که فصل فوق العاده ای را با رئال مادرید پشت سر می گذارند یا  رودریگو که برابر سیتی فوق العاده بود. ما بازیکنانی چون دنی آلوس، کوتینیو و تیاگو سیلوا را نیز داریم که تجربه خوبی دارند و این برای بازیکنان جوان تر مفید است.

کاکا که در سه جام جهانی متوالی از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ نماینده برزیل بود، در مجموع ۹۲ بار برای تیم ملی خود بازی کرد.

تیته، سرمربی سابق العین و الوحده، از سال ۲۰۱۶ هدایت تیم ملی برزیل را بر عهده دارد و تیم را به موفقیت در کوپا آمریکا ۲۰۱۹ رساند. او در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز روی نیمکت برزیل بود اگرچه تیمش پس از شکست مقابل بلژیک، در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد.

بیشتر بخوانید:

اطمینان کاراگر از ماندن سادیو مانه در لیورپول
سادیو مانه بهترین بازیکن جام ملت های آفریقا شد
سادیو مانه : رویای من قهرمانی در لیگ برتر انگلیس است

انتهای پیام/