5 واقعیت درباره تیم های هند و بحرین

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، هند و بحرین در حالی به مصاف یکدیگر می روند که ببرهای آبی با 3 امتیاز رتبه دوم جدول هستند و بحرین تنها با 1 امتیاز آخر است. پیروزی در این دیدار هند را به مرحله بعدی می فرستد اما وضعیت بحرین قدری پیچیده است؛ آنها برای صعود نه تنها باید بر هند پیروز شوند بلکه امارات تیم میزبان نیز باید تایلند را شکست دهد. اما پیش از هرچیز به ذکر پنج واقعیت می پردازیم:

1. آخرین دیدار این دو تیم به سود هند ختم نشد!

بحرین و هند تا کنون تنها یک بار در سال 2011 در مرحله گروهی جام ملت های آسیا با یکدیگر روبرو شده اند که در آن دیدار بحرین در بزرگ ترین نبرد خود در آن تورنمنت هند را  5-2 در هم کوبید.

2. این دیدار می تواند برای هند تاریخ ساز شود

هند هرگز موفق نشده به مرحله حذفی جام ملت های آسیا راه یابد. این تیم در سال های 1984 و 2011 در این رقابت ها حضور داشته اما از مرحله گروهی بالا نرفته است. چنانچه هند امروز بحرین را ببرد برای اولین بار در تاریخ فوتبال این کشور به مرحله حذفی راه می یابد.

3. بحرین تیمی ناموفق در جام ملت های آسیا بوده است

بحرین هرگز در جام ملت های آسیا عملکرد موفقی نداشته و در 6 مسابقه آخر خود در تورنمنت جام ملت های آسیا 4 شکست و 1 مساوی داشته و تنها یک بازی را برده است.  

4. هند تیمی غیر موثر در جام ملت های آسیا بوده است

هند نیز همچون بحرین در تاریخ رقابت های جام ملت های آسیا ضعیف تر از متوسط ظاهر شده است. این تیم از 6 بازی خود تنها یک برد در برابر تایلند داشته و به طور میانگین در هر بازی 3.2 گل دریافت کرده است.

5. بحرین رکورد دار دریافت گل است

به نظر می رسد دو تیم هند و بحرین در کسب رکوردهای بد با یکدیگر رقابت می کنند. بحرین در تمام 20 بازی اخیر خود در ادوار مختلف جام ملت های آسیا از حریف گل دریافت کرده است . این در حالی است که تیم های ناکامی چون کویت و هنگ کنگ در 10 بازی گل دریافت اند.

مترجم: نسرین صحیحی

منبع: فاکس اسپورت