5 واقعیت درباره دیدارهای استرالیا و سوریه

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، استرالیا و سوریه در حالی امروز به مصاف یکدیگر می روند که ساکروز در جدول گروه بی دوم است و اردن در صدر قرار دارد. سوریه با یک امتیاز تیم سوم جدول است و برای صعود از گروه نیاز دارد قهرمان دور پیشین جام ملت ها را مغلوب کند.

پنج واقعیت موجود در خصوص رویارویی تیم های استرالیا و سوریه به شرح زیر است:

1. استرالیا تنها یک بار در رقابت های جام ملت های آسیا بیش از یک گل دریافت کرده.

مدافع عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا در 18 مسابقه قاره ای خود 11 گل خورده و فقط در یک بازی بیش از یک گل دریافت کرده است و آن به بازی با عراق در سال 2007 باز می گردد. در آن دیدار، استرالیا مسابقه را 3-1 باخت. از آن بازی به بعد هیچ تیمی نتوانسته بیش از یک گل به استرالیا بزند.

2. رکورد ناخوشایند گلزنی سوریه

سوریه در این دوره از رقابت های جام ملت های آسیا در دو بازی خود هیچ گلی به ثمر نرسانده است. آنها در مقابل فلسطین و اردن به ترتیب به نتایج 0-0 و 2-0 دست یافتند. شاید دیدار امروزی تغییری در این رکورد ایجاد کند.

3. عمر السومه تنها بازیکن سوری است که به استرالیا گل زده

عمر السومه که یکی از بهترین مهاجمان آسیاست، بازیکنی است که هر دو گل سوریه را در مقابل استرالیا به ثمر رسانده است. سوریه تا کنون دو دیدار با استرالیا داشته که در هر دو دیدار عمر السومه گل های سوریه را به ثمر رسانده، اما هیچ یک از این دو دیدار به پیروزی سوریه نینجامید؛ این تیم دیدار اول را 2-1 باخت و دیدار دوم را 1-1 مساوی کرد.

4. سوریه و بیشترین شوت بی حاصل

گرچه سوریه در این دوره از جام ملت ها تا الان گلی نزده، اما در هر دو بازی قبل، دو  بازیکن سوری بیشترین ضربات را به سمت دروازه حریفان شلیک کردند. عمر السومه 6 شوت بی ثمر به سمت دروازه فلسطین و عمر خربین شوت های زیادی را به سوی دروازه اردن شلیک کردند.

5. نتایج نسبتا نزدیک

استرالیا و سوریه تا کنون دو بار با هم روبرو شده اند. اولین مسابقه در 5 اکتبر 2017 برگزار شد که نتیجه آن 2-1 به سود استرالیا بود. پنج روز بعد دو تیم این بار در سوریه به مصاف هم رفتند که دو تیم به تساوی 1-1 رسیدند.

مترجم: نسرین صحیحی

منبع: فاکس اسپورت