5 واقعیت درباره رویارویی تیم های ایران و عراق

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، تیم های ایران و عراق صعود خود به دور بعدی جام ملت ها را قطعی کرده اند و دیدار امروز صرفا تعیین کننده جایگاه اول یا دوم برای این دو تیم است. شاگردان کیروش قصد دارند پس از 43 سال جام را از آنِ خود کنند. اما در دیدارهای پیشین این دو تیم واقعیت هایی به شرح زیر نهفته است:

1. آخرین دیدار دو تیم جنجال آفرین شد

آخرین باری که این دو رقیب دیرینه با یکدیگر روبرو شدند به یک رقابت جنجالی تبدیل شد. مهرداد پولادی در نیمه اول بازی یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا 2015 از زمین اخراج و ایران ده نفره شد. بازی در پایان وقت اضافه 3-3 شد و تعیین سرنوشت به ضربات پنالتی واگذار گردید. در حالی که عراق مدعی بود که بازی را در ضربات پنالتی برده، ایران معترض بود که عراق از یک بازیکن فاقد شرایط لازم استفاده کرده است و در نهایت عراق پیروز آن دیدار اعلام شد.

2. ایران عملکرد بهتری از عراق داشته است

ایران در 6 دیدار اخیر خود با عراق در جام ملت های آسیا 4 بازی را برده، یک بازی را تساوی کرده و یک بازی را باخته است. ایران در تمام آن 6 دیدارموفق شده دروازه عراق را باز کند.

3. رقبای دیرآشنای جام ملت های آسیا

این هفتمین رویارویی تیم های ایران و عراق در جام ملت های آسیاست. تنها دو تیم کویت و کره جنوبی با 8 رویارویی، دیدارهای بیشتری از این دو رقیب سنتی داشته اند.

4. رکورد ایران در مرحله گروهی رشک برانگیز است

ایران از سال 1996 تا کنون در 19 بازی مرحله گروهی شکست را تجربه نکرده است. این تیم 15 برد و 4 تساوی داشته است. و جالب است که آخرین باری که ایران طعم شکست در مرحله گروهی را چشیده در مقابل عراق و با نتیجه 2-1 بوده است.

5. عراق تنها یک بار در مرحله گروهی شکست نداشته!

تنها باری که عراق در مرحله گروهی شکست نخورده به سال 2007 باز می گردد جایی که این تیم عربستان سعودی را 1-0 شکست داد.

مترجم: نسرین صحیحی

منبع: فاکس اسپورت